5 sytuacji, w których nie dostaniesz kredytu

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Przeważnie po złożeniu wniosku o kredyt, czekasz jak instytucja podejmie decyzję w tej kwestii. Pamiętaj, że bank nie ma obowiązku poinformować Cię dlaczego odrzucił twój wniosek kredytowy. W tym artykule dowiesz się o pięciu sytuacjach, w których na pewno nie dostaniesz kredytu. 

Duża suma obciążeń finansowych

Jeżeli będziesz ubiegać się o kredyt musisz pamiętać, że według rekomendacji T (dotyczy dobrych praktyk w zakresie zarządzania ryzykiem detalicznych ekspozycji kredytowych) suma wszystkich twoich obciążeń, które są związane z obsługą kredytu nie może być większa od połowy przychodów twojego gospodarstwa domowego, które zarabia średnią krajową. W przypadku zarabiających więcej jest to 65%. Gdy kwota, którą będziesz przeznaczał na spłatę kredytu będzie większa, niż połowa twoich przychodów bank na pewno nie udzieli Ci kredytu.

Zła historia w BIK

Na drodze do uzyskania przez Ciebie kredytu może stanąć Biuro Informacji Kredytowej. Jeżeli w przeszłości miałeś problemy z regulowaniem rat pożyczek lub kredytów nawet tylko przez pewien czas, możesz nie otrzymać kolejnego kredytu.

Brak udokumentowanych dochodów

Jeżeli chcesz otrzymać jakikolwiek kredyt, musisz mieć udokumentowane dochody. Można spotkać coraz więcej osób, które zarabiają bardzo dobrze, ale zdecydowaną większość pensji otrzymują „pod stołem”. Pieniądze te nie są w żaden sposób udokumentowane i nie można ich doliczyć do swoich oficjalnych miesięcznych przychodów.

Niektórzy wynajmują także mieszkania na „czarno”, ale nie mogą uwzględnić dochodów we wniosku kredytowym. Aby bank uwzględnił twoje przychody z wynajmu nieruchomości lub mieszkania musisz mieć nie tylko podpisaną umowę, ale również potwierdzenia zapłaconych podatków ze poszczególne miesiące.

Zbyt wysoki wiek

Związek Firm Doradztwa Finansowego oficjalnie informuje, że wiek może być dużą przeszkodą w uzyskaniu kredytu. Kredyty hipoteczne są długoterminowym zobowiązaniem, dlatego banki muszą się zabezpieczyć i ustalić górną granicę wieku, w jakim musi być osoba w momencie spłaty. Jeżeli masz 50 lat możesz nie otrzymać kredytu na 30 lat. Przeważnie maksymalny wiek osoby w momencie spłaty kredytu wynosi od 70 do 75 lat.

Upadłość konsumencka

Jeżeli w ostatnich latach ogłosiłeś upadłość konsumencką możesz pożegnać się z otrzymaniem kredytu. Musisz zdawać sobie sprawę, że osoby, które zdecydowały się na podjęcie takiej decyzji nie mają czystej karty, by zacząć wszystko od nowa. Twój majątek nie tylko zostanie spieniężony, ale również przez 5 kolejnych lat nie będziesz miał możliwości zaciągnięcia większych zobowiązań finansowych. Musisz także wziąć pod uwagę fakt, że jeżeli złamiesz zasady, grozi ci umorzenie postępowania upadłościowego.