Chcesz kupić auto w leasingu? Zobacz kalkulator leasingowy

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Fabrycznie nowy samochód już od 270 złotych miesięcznie? To możliwe, jeśli dobierzesz leasing na auto odpowiedni do swoich potrzeb. W tym artykule podpowiadamy, jak to zrobić!

Leasing – czy w ogóle warto?

Popularność tej formy użytkowania auta stale rośnie. Polscy przedsiębiorcy coraz częściej rezygnują z zakupu samochodu na własność, zamiast tego decydując się na dzierżawę pojazdu. Nie jest to dziwne, bowiem leasing samochodu ma niemalże same zalety – nie tylko nie obniża zdolności kredytowej firmy czy nie zamraża gotówki, ale także wiąże się z szeregiem atrakcyjnych usług dodatkowych. Przykładowo, jeden z leasingów dostępnych na polskim rynku, pozwala na zakup pakietów serwisowych w doskonałych cenach. Dzięki temu, użytkownik samochodu nie musi przejmować się ewentualnymi kosztami napraw czy regularnego serwisowania danego pojazdu, bowiem jest to wliczone w wartość tego rodzaju pakietów.

Innym plusem leasingu jest wyjątkowo łatwa zmiana samochodu na kolejny. W ramach wspomnianego już programu japońskiej marki użytkownik może zmienić swoje auto już po trzech lub czterech latach na zupełnie nowe, zyskując przy tym pewność, że dotychczasowy pojazd zostanie wykupiony przez dealera. Dodatkowo ogromnym plusem leasingu jest fakt, iż można go otrzymać znacznie łatwiej niż kredyt. Praktycznie każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą jest w stanie skorzystać z oferty dzierżawy auta – nie ma tu ograniczeń ze względu na wiek przedsiębiorcy.

Czy leasing jest drogi?

Nie, leasingowanie samochodu jest najtańszą formą użytkowania samochodu na własność. Raty jakie trzeba płacić każdego miesiąca są znacznie mniejsze niż kwoty, które należałoby wydać choćby na spłatę tradycyjnego kredytu. Jak pokazuje kalkulator leasingowy na wielu stronach leasingowych, tak naprawdę wystarczy już nawet 270 złotych miesięcznie, by móc użytkować fabrycznie nowy samochód! I jeszcze jedno. W większości nowoczesnych leasingów leasingobiorca nie ponosi praktycznie żadnych kosztów związanych z autem poza koniecznością uiszczania comiesięcznych rat, a także wpłatą własną na początku okresu leasingowania.

Podsumowanie

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę leasingową? Jak każdy przedsiębiorca wiesz, że trzeba dokładnie kalkulować wszystkie koszty. Warto zatem dokładnie przyjrzeć się ofertom producentów i po prostu policzyć, co najbardziej się opłaca!