Czeka nas kolejny rok wzrostu rynku leasingu

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Planujesz w 2018 roku skorzystać z leasingu? Powinieneś dokładnie prześledzić poniższy artykuł, w którym poruszona została kwestia kolejnego wzrostu rynku leasingu w naszym kraju.

Wzrost eksportu i produkcji przemysłowej

W poprzednim roku zdecydowanie wzrosła międzynarodowa wymiana handlowa, na tym fakcie oczywiście skorzystała strefa euro, której gospodarka zależna jest od eksportu. Obecnie mamy najwyższy wzrost gospodarczy w strefie Euro od ostatnich sześciu lat. Warto przy tym zauważyć, że Polska eksportuje 80% towarów właśnie do krajów Unii Europejskiej. Nie powinna zatem dziwić Cię sytuacja, że od stycznia do listopada poprzedniego roku wartość eksportu towarów z Polski wzrosła aż o 10,7%.

Na uwagę zasługuje również fakt, że duże przełożenie na wzrost eksportu mają wyniki przetwórstwa przemysłowego, którego dynamika wyniosła 7,3% w porównaniu do poprzedniego roku. Jak pewnie zdajesz sobie sprawę, przetwórstwo jest bardzo powiązane firmami leasingowymi, dzięki którym finansowane są maszyny. To właśnie sektor maszyn jest siłą napędową rynku leasingowego z roczną dynamiką wynoszącą aż 20%.

Polacy są coraz bogatsi?

Coraz bardziej w naszym kraju zyskuje rynek finansowania samochodów. Według ekspertów wzrost polskiej gospodarki napędzają wydatki konsumentów, które rosną nie tylko dzięki polepszającej się sytuacji na rynku pracy (zmniejsza się bezrobocie, a średnie płace w każdej branży systematycznie rosną), ale również programem Rodzina 500+.

Jeżeli planujesz skorzystać z leasingu, weź pod uwagę, że firmy leasingowe kierują obecnie 75% swoich usług do mikro oraz małych firm z sektora prywatnego. Finansowane są przede wszystkim pojazdy lekkie, co zaowocowało wzrostem rejestracji nowych pojazdów dostawczych i osobowych o 15%. Na sytuację wpływ mają oczywiście korzystne przepisy fiskalne. W konsekwencji dynamika wzrostu całego sektora finansowania samochodów dostawczych i osobowych wzrosła o 22%

Co nas zaskoczy w 2018 roku?

Inwestycje, które zawiodły wszystkich, a przede wszystkim ekspertów w 2017 roku, w obecnym będą zdecydowanie największym zaskoczeniem. W poprzednim roku przez trzy pierwsze kwartały wzrost inwestycji wyniósł zaledwie 1,1%, z kolei w obecnym szacuje się, że przekroczy 12%. Warto przy tym zaznaczyć, że w 2018 roku znacznie powinna wyhamować dynamika konsumpcji prywatnej, co przełoży się na wzrost inwestycji. Powinien być to kolejny świetny rok dla całej branży leasingowej. Według Związku Polskiego Leasingu wartość sfinansowanych aktywów przez wszystkie firmy branży leasingowej ma wzrosnąć aż o 15,1% w obecnym roku w porównaniu do poprzedniego.