Czy bezpieczny jest tylko zakup nowego auta u dealera?

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Uwielbiasz zapach wydostający się z wnętrza nowego auta? Wymieniasz samochód co kilka lat, ponieważ chcesz w ten sposób zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie i podkreślić własny prestiż? A czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele Cię taki luksus kosztuje? Nie warto kierować się emocjami, lepiej postawić na chłodną, racjonalną kalkulację.

Oszczędności na wyciągniecie ręki

Nowy samochód traci już 20% swojej wartości w pierwszym roku po jego zakupie. Z każdym kolejnym rokiem musisz odliczyć kolejne co najmniej 10%. Nie daj się zwieść na rzekome promocje i gratisy, które oferuje Ci sprzedawca w salonie samochodowym. Przecież jego zadaniem jest realizacja planu sprzedażowego i osiągnięcie jak największej prowizji. Niestety klienci zwykle wydają na nowy pojazd znacznie więcej niż zakładali jeszcze przed wejściem do salonu. Dają się po prostu nabierać na psychologiczne sztuczki.

Nie stać Cię na zakup nowego samochodu i zamierzasz wspomóc się kredytem? Nie warto wpadać w taką pułapkę finansową związaną z gigantycznym oprocentowaniem. Możesz zaoszczędzić sporą kwotę pieniędzy, jeśli kupisz używany samochód, a odłożone pieniądze ulokujesz na lokacie lub koncie oszczędnościowym. Nie daj sobie wmówić, że używane auto będzie wymagać ciągłych remontów. Unikniesz takiego ryzyka, jeżeli sprowadzisz samochód z zagranicy od sprawdzonej osoby prywatnej. Jeżeli nie jesteś w stanie ocenić wiarygodności ogłoszeń w internecie, możesz skorzystać na przykład z pomocy firmy Auto Handel Auto Arek z Łapina koło Gdańska. Jest to profesjonalny importer bezwypadkowych samochodów zza granicy.

Czy bezpieczeństwo nowego auta jest warte swojej ceny?

Myślisz sobie, że nowoczesne systemy bezpieczeństwa obecne w nowych samochodach są niezbędne? A czy zdajesz sobie sprawę ile kosztuje ich naprawa, jeżeli po czasie się zepsują? Chodzi na przykład o mechanizmy zapobiegania utracie przyczepności, systemy zapobiegające zaśnięciu za kierownicą czy pneumatyczne napinacze pasów. W rzeczywistości jednak posiadając takie cuda techniki w swoim pojeździe, zaczynasz szybko tracić czujność. Ryzyko wypadku zamiast być mniejsze, dodatkowo jeszcze wzrasta. Poza tym bądź świadomy tego, że samochód uznawany dziś za bezpieczny, już za kilka lat na nikim nie zrobi wrażenia.
Czy bezpieczny jest tylko zakup nowego auta u dealera?

Jak znaleźć i kupić używany samochód, który Cię nie zawiedzie?

Zdecydowanie rozsądniejszym rozwiązaniem z finansowego punktu widzenia jest zatem zakup używanego samochodu. Jeżeli nie masz w tym zakresie doświadczenia, możesz jednak trafić na nieużyteczny złom, który rozpadnie się po kilku miesiącach. Niestety w ogłoszeniach sprzedaży aut zza granicy znajduje się sporo przekłamań, a zdjęcia ukrywają faktyczny stan pojazdów. Dlatego lepiej skorzystać z usług firmy, zajmującej się na co dzień wyszukiwaniem i sprowadzaniem tanich aut w dobrym stanie. Przykładem może być chociażby Auto Arek. Import bezwypadkowych samochodów to usługa, którą firma ta świadczy od wielu lat. Doskonała znajomość zagranicznych rynków samochodowych oraz prawa motoryzacyjnego sprawia, że możesz być pewien otrzymania bezpiecznego pojazdu.

Wystrzegaj się częstych pułapek

Sprowadzanie samochodów zza granicy na własną rękę jest ryzykowne i czasochłonne. Sprzedawcy stosują sprawdzone triki, na które nie można pozwolić się nabrać. Na przykład umieszczają w treści umowy korzystne dla siebie zapisy, wykorzystując nieznajomość języka obcego przez nabywcę auta. Poza tym fałszują historię samochodu, cofają liczniki, a także modyfikują numer VIN. Powszechną praktyką jest także nakłanianie kupującego do podpisania umowy z zaniżoną kwotą sprzedaży. Dlatego warto przed zakupem poddać samochód przeglądowi technicznemu.
Czy bezpieczny jest tylko zakup nowego auta u dealera?
Zanim zasiądziesz za kierownicą używanego samochodu, będziesz wcześniej musiał spełnić szereg czasochłonnych obowiązków formalnych w celu jego zarejestrowania. Problematyczne może okazać się także przyjechanie kupionym samochodem do Polski. Zwykle potrzebne są w tym celu tymczasowe tablice rejestracyjne, ważne badania techniczne oraz ubezpieczenie. W innym przypadku trzeba ponieść wysokie koszty dostarczenia auta na lawecie. Na szczęście tym wszystkim może zająć się w Twoim imieniu firma zajmująca się importowaniem bezwypadkowych samochodów.