Czy jest możliwy zakup samochodu dla firmy bez dochodu?

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Leasing dla firm to jedna z najchętniej wybieranych form finansowania przez polskich przedsiębiorców. Zalet leasingu jest wiele a poszczególne oferty różną się od siebie w zależności od banku czy instytucji finansowej.

Wielu początkujących przedsiębiorców zastanawia się jednak czy firma, która dopiero pojawiła się na rynku, ma szansę skorzystać z leasingu na samochód, maszyny budowlane czy inny sprzęt niezbędny do wykonywania usług? Sprawdź, czy możliwe jest kupno auta na firmę bez dochodu.

Leasing, kredyt samochodowy – zalety rozwiązania

Popularność leasingu, mimo że jest on stosunkowo nowym rodzajem finansowania na rodzimym rynku finansowym, rośnie w szybkim tempie. Oczywiście, trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę szerokie spektrum korzyści i zalet leasingu, takich jak:

  • stosunkowa łatwość uzyskania zdolności leasingowej,
  • atrakcyjne koszty leasingu,
  • możliwość rozłożenia finansowania na dogodne raty,
  • duża konkurencja banków i instytucji finansowych, owocująca atrakcyjnymi ofertami dla przedsiębiorców.

Oczywiście, nie oznacza to, że każdy może otrzymać auto lub inny sprzęt na zasadzie leasingu czy kredytu na samochód, bez spełnienia odpowiednich warunków. Uzyskanie zdolności leasingowej jest uzależnione od kilku czynników, a jednym z nich może być konieczność uiszczenia opłaty początkowej, która w szczególności dla firm będących na rynku od niedawna, może być barierą zaporową. Nie oznacza to jednak, że nowe firmy nie mają szansy na leasing samochodu czy specjalistycznego sprzętu. Wielu doradców zwraca uwagę na fakt, że coraz więcej banków i instytucji finansowych wprowadza do swojej oferty usługę leasingu na start, adresowaną do dopiero założonych i rozwijających się firm. Leasing na start na preferencyjnych warunkach to niższe początkowe koszty oraz atrakcyjne formy spłaty dla małego biznesu, co przekłada się na większą konkurencyjność nowych firm na rynku.

Skorzystaj z pomocy fachowców

Leasing auta na firmę może przynieść wiele atrakcyjnych korzyści, jednak warto dokładnie zapoznać się z warunkami jego spłaty. Przyda się analiza, czy bardziej opłacalne będzie rozłożenie leasingu na większą ilość rat (niższa rata miesięczna, ale wyższa suma do spłaty), czy umowa na krótszy okres z wyższą ratą. W zależności od oferty możemy np. odkupić auto po zakończeniu okresu leasingu.

Aby nie zgubić się w gąszczu ofert, warunków i wymogów warto skorzystać z popularnych firm doradczych, które specjalnie dla danego klienta przygotowują analizę najkorzystniejszych ofert leasingowych na rynku.