Dla kogo przeznaczone są aukcje poleasingowe?

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Licytacje samochodów, chociaż oferowane są od co najmniej kilku lat, dopiero teraz zyskują na popularności. Pozwalają na zakup niemal dowolnego auta – dostosowanego do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. A to wszystko nawet do kilkunastu procent taniej w porównaniu z wartością rynkową.

Licytacje samochodów poleasingowych – kto może wziąć udział?

Licytacje samochodów poleasingowych przeznaczone są właściwie dla każdego, kto jest zainteresowany zakupem pojazdu używanego od firm leasingowych. Udział w aukcji może wziąć zatem zarówno przedsiębiorca, jak i osoba prywatna.

Licytacje dedykowane są osobom:

  • którym zależy na aucie pochodzącym ze sprawdzonego źródła
  • które chcą mieć szanse na zakup pojazdu tańszego nawet o kilkadziesiąt procent niż aktualna wartość rynkowa
  • które chcą zakupić auto o udokumentowanym przebiegu i wolne od ukrytych usterek.

Licytacje samochodów mogą zachęcić również przedsiębiorców – płatników podatku od towarów i usługWarto bowiem mieć świadomość, że firmy leasingowe – w przypadku wygranej aukcji – wystawiają faktury z pełnym VAT-em.

Jak wziąć udział w licytacji – krok po kroku

Przed wzięciem udziału w aukcjach, należy dopełnić kilku formalności. Cały proces sprowadza się do zaledwie kilku kroków.

  • Rejestracja

Licytacje samochodów poleasingowych dostępne są wyłącznie dla osób zarejestrowanych w serwisie aukcyjnym konkretnej firmy leasingowej. Przykładowo, aby wziąć udział w aukcjach prowadzonych przez PKO Leasing, należy zarejestrować się i uaktywnić konto oferenta.

  • Logowanie

Po zarejestrowaniu się jako użytkownik, należy zalogować się na utworzone konto. W tym celu należy wpisać prawidłowy adres e-mail (podany na etapie rejestracji) oraz hasło.

  • Przeglądanie ofert

Kolejny krok to przeglądanie dostępnych ofert i wybór konkretnego modelu auta. Przed przystąpieniem do licytacji, dobrze jest obejrzeć pojazd na placu poleasingowym – co pozwoli dokonać bardziej trafnego wyboru.

  • Udział w licytacji

Jeżeli obejrzane auto spełnia oczekiwania, można wziąć udział w konkretnej aukcji. Koniecznością jest jednak zaproponowanie ceny nie mniejszej niż podana w ofercie.

  • Wygrana / Przegrana

Gdy nikt nie przebije oferty, wówczas aukcję wygrywa osoba proponująca najwyższą cenę. Jeśli oferta zostanie podbita, osoba zainteresowana może zaproponować wyższą kwotę.

  • Dopełnienie formalności po zakupie

Jeśli licytacja zostanie rozstrzygnięta, wówczas zwycięzca będzie musiał dopełnić wszelkich formalności oraz zapłacić za samochód.

Przejrzyj dostępne aukcje poleasingowe – być może wśród ofert znajdziesz pojazd oferowany na atrakcyjnych warunkach?