Dlaczego leasing jest tańszy od kredytu?

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Klienci, którzy rozważają opcje kredytu i leasingu często zastanawiają się, która opcja będzie dla nich lepsza. Zazwyczaj przedmiotem, na który ma być zaciągnięty ewentualny kredyt jest kupno samochodu. Na samym początku warto zapoznać się samodzielnie z każdą z opcji. Szczegółowo przeanalizować wszystkie szczegóły, aby idealnie dobrać opcję do własnych potrzeb.

Kredyt

Decydując się na ten krok, kredytobiorca ma zawsze jakiś konkretny cel. Jeżeli w grę wchodzi kredyt na samochód, często banki pokrywają nawet całkowity koszt zakupu pojazdu bez wkładu własnego. Inaczej jest w przypadku mieszkań, bowiem tego typu kredyty wymagają już konkretnej sumy pieniędzy ze strony zainteresowanego. Sam sposób oprocentowania zależny jest od kilku różnych czynników. Wpływ ma na to między innymi rodzaj pojazdu, jaki klient chce zakupić. Sam stan pojazdu także odgrywa ważną rolę. Jednak najbardziej znaczący element, który ma wpływ na oprocentowanie jest okres, na jaki ma się zamiar zaciągnąć kredyt.

Warto jest także poświęcić trochę uwagi, w jakiej walucie dany kredyt chce się wziąć. Wszystkie te czynniki, warunki kredytu a także jego oprocentowania zależne są od tego, jaki bank tego kredytu udziela. Należy pamiętać także o tym, że za każdym razem bank zabezpiecza się przed ewentualnym brakiem rat w spłacie kredytu. Te zabezpieczenia są również ustalane indywidualnie przez instytucje kredytowe.

Leasing

Może on nieco przypominać kredyt. Jednak formalności są dużo mniejsze. Leasingodawca powierza leasingobiorcy konkretny towar, za który spłacane są raty każdego miesiąca. Nie jest to jednak wieloletnia umowa. Okres leasingu trwa zazwyczaj od 2 do 3 lat. W przeciwieństwie do kredytu, który bierze się na kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat. Po tym okresie osoba decydująca się na przedmioty w leasingu może całkowicie zrezygnować z usługi lub wykupić dany sprzęt.

Wady i zalety

Jedną z największych wad kredytu jest to, że wymaga wielu formalności oraz zabezpieczeń finansowych. Nie mniej jednak ogólny koszt jest niższy, a niżeli w przypadku leasingu. Wysokość rat jest ustalana w konsultacji z kredytobiorcą, a niektóre placówki posiadają nawet opcje zawieszenia spłaty na kilka miesięcy. W leasingu warto jest natomiast zadbać o podpisanie klauzuli wykupu, inaczej po okresie leasingu nie będzie można dokonać zakupu. Leasing nie angażuje także wkładu własnego, co niewątpliwie jest wielkim atutem.