Dlaczego warto serwisować auto w autoryzowanej stacji obsługi?

Serwisowanie w ASO nie jest wcale zbędnym wydatkiem. Za taką decyzją przemawia wiele względów – oto pięć najistotniejszych.

Głosy mówiące o tym, że serwisowanie auta w ASO to strata pieniędzy wciąż nie należą do rzadkości. Tymczasem lista cech, którymi autoryzowane serwisy górują nad osiedlowymi warsztatami jest naprawdę długa. Dla tych, którzy nadal nie są przekonani, przygotowaliśmy zestawienie pięciu najważniejszych powodów, dla których auto warto oddać w ręce specjalistów z ASO.

Nie tracisz gwarancji

Choć europejskie przepisy zabroniły producentom uzależniania uznania gwarancji od tego, gdzie odbywały się przeglądy i naprawy auta, wpisy w książce serwisowej nadal mogą okazać się kluczowe w spornych sytuacjach. Jeśli dystrybutor uzna, że samochód był serwisowany w nieodpowiedni sposób, może nie uznać gwarancji. Dla klientów ASO takie ryzyko praktycznie nie istnieje.

Wyszkolona kadra

Z usług autoryzowanych stacji obsługi warto jednak korzystać także wtedy, gdy gwarancja już wygaśnie. Zwłaszcza, jeśli chodzi o drogi i trudny w naprawie pojazd. Koronnym argumentem jest dobrze wyszkolona kadra. ASO zatrudniają tylko najlepszych specjalistów koncentrujących się na autach danego koncernu, który ponadto regularnie przechodzą organizowane przez producenta szkolenia i posiadają odpowiednie certyfikaty.

Nowoczesny sprzęt

Do usunięcia awarii niezbędny jest odpowiedni sprzęt i oprogramowanie. Szczególnie ważne jest to ostatnie, bo niektórzy producenci każdemu modelowi dedykują osobny system elektroniczny. Korzystając z ASO zyskujesz więc pewność, że nic nie zakłóci komunikacji między autem, a komputerem diagnostycznym.

Oryginalne części

W zwykłych warsztatach często stosuje się nieoryginalne zamienniki części. Decydując się na naprawę w stacjach zyskujesz pewność, że w twoim aucie zamontowane będą tylko części certyfikowane przez producenta. To podniesie jego wartość na rynku wtórnym.

Kontakt z producentem

W kryzysowych sytuacjach specjaliści z ASO mogą skontaktować z przedstawicielami koncernu i wspólnie znaleźć rozwiązanie. Mechanicy z nieautoryzowanego warsztatu takiego komfortu nie mają i w razie problemów ze zdiagnozowaniem lub usunięciem awarii muszą działać po omacku.