Eizo – co to za firma?

Na rynku technologicznym co jakiś czas pojawiają się nowe marki, które chcą z powodzeniem wprowadzić swoje produkty na rynek. Ich sukces często nie jest do końca przesądzony – jedne utrzymują się w branży kilkadziesiąt lat, a swoją pozycję umacniają do końca istnienia. Inne z kolei bez dobrego PR-u i odpowiednich narzędzi marketingowych giną w gąszczu dobrze prosperujących marek. Związane jest z tym także pojęcie jakości oferowanych produktów, ponieważ z tym bywa różnie – zwłaszcza w przypadku raczkujących na rynku firm.

Eizo

Pytając wielu osób na temat wcześniej wymienionej firmy, często usłyszeć można odpowiedź: ,,Eizo – co to za firma?”. Brak informacji na temat tej marki może być spowodowany kilkoma czynnikami. Jednym z nich może być oczywiście słaby PR i małe fundusze na reklamę. Kolejny to oczywiście wcześniej wskazywana jakość oferowanych produktów. Osoby znające przynajmniej po krótce tę markę wiedzą, że specjalizuje się ona w produkcji profesjonalnych monitorów komputerowych. Jest to japońska korporacja. Sam ten fakt może zrażać do niej pewną grupę klientów. Wszystko to przez skojarzenia z szeroko pojętą ,,chińszczyzną”. W społeczeństwie utarło się bowiem, że w krajach azjatyckich wszystko da się zrobić/podrobić, a jakość produktów jest mało zadowalająca.

Pomimo tego, że na rynku istnieje już bardzo długo, bo prawie 50 lat, to opinie na temat oferowanych monitorów są dosyć krzywdzące. Czy słusznie? Nikt się o tym nie przekona dopóki sam nie wypróbuje tego sprzętu.

Historia firmy

Korporacja założona została w roku 1968 pod całkowicie inną nazwą, a mianowicie Hakui Electronic Corporation. Nie od początku profilem sprzedażowym firmy były monitory komputerowe, a coś poniekąd z tym powiązanego. Były to telewizory. Dopiero 8 lat później profil firmy przekształcił się na masową produkcję monitorów przemysłowych, a później ekranów do komputerów osobistych.

Rynek w Europie zaczęła podbijać stosunkowo późno, bo dopiero po 19 latach istnienia na rodzimym rynku. Około 32 lata później zmieniono nazwę korporacji na tę, która obowiązuje do dziś, czyli EIZO Corporation. W Polsce produkty tej marki można nabyć w sklepach firmy Alstor.

Co więcej produkują?

EIZO zajmuje się produkcją monitorów, które swoje zastosowanie znajdują na szeroką skalę. Można wyróżnić głównie monitory LCD, graficzne, medyczne, a nawet te dla graczy. Produkują także monitory dotykowe, dla kontroli ruchu lotniczego, a także terminali obsługujących systemy Windows.