Historia firmy Dell

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dell to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych firm w dziedzinie elektroniki. Wprowadzając różnego rodzaju innowacyjne technologie do codziennego życia ludzi stara się, aby ich codzienne funkcjonowanie i rozrywka była łatwiejsza.Słynie przede wszystkim z produkcji różnego rodzaju komputerów przenośnych i stacjonarnych. W całej swojej historii ma kilka ciekawych dat, które w małym stopniu pomogą przybliżyć informacje o firmie swoim klientom.

Kluczowe fakty z życia Dell

Wszystko rozpoczęło się w 1984 roku. Wtedy 19 – letni właściciel firmy Michael Dell zakłada swoją pierwszą firmę. Już w tak młodym wieku przyszły potentat technologiczny rozwija swoje predyspozycje w dziedzinie elektroniki. Jej nazwa to PC’s Limited. Początkowy kapitał spółki wynosił 1000 USD. Początkowa polityka firmy i jej założenia na tamte czasy były dosyć innowacyjne, jednak Michael Dell chciał rozwijać swoją wizję.

Rok 1988 jest przełomem w pierwszych latach działalności firmy. Po raz pierwszy dochodzi do emisji akcji PC’s Limited. Dzięki wytrwałości właściciela, początkowy kapitał znacząco się powiększył. Dzięki temu zabiegowi Dell pozyskał 30 miliardów USD. Miało to także inne pozytywne konsekwencje dla przedsiębiorcy – kapitalizacja rynkowa powiększyła się z 1000 dolarów do aż 85 milionów.

Z roku na rok firma odnosiła coraz to większe sukcesy. W 1992 firma trafia na listę Fortune 500. Sam Michael Dell również zostaje wyróżniony – jako najmłodszy dyrektor generalny korporacji. Rok 1996 niesie kolejne sukcesy. Po raz pierwszy zostaje uruchomiona witryna Dell.com. Błyskawicznie się rozwija. Już po pół roku działalności generuje ogromne zyski – aż 1 milion USD. Rozwój witryny przyczynia się do tego, że w 2001 roku firma Dell zostaje największym na świecie dostawcą systemów komputerowych.

Idą za tym kolejne wyróżnienia. Za najbardziej prestiżowe uznać można te, które pojawiło się w magazynie Forbes. Firma Dell zajęła pierwsze miejsce w rankingu najbardziej podziwianych firm w Ameryce. W 2010 roku przedsiębiorstwo zostało docenione kolejny raz. Tym razem w branży medycznej. Dell zajmuje pierwsze miejsce w światowych rankingach, jako dostawca technologii IT dla służb zdrowia według Gartner Inc.

Rok 2013 to pewnego rodzaju powrót do korzeni i pierwotnego wyglądu firmy. Sam Michael Dell w spółce z firmą Silver Lake Partners sukcesywnie odkupują akcje firmy od wszystkich publicznych udziałowców. To wszystko spowodowane jest chęcią jak najszybszej realizacji strategii rozwiązań oraz wprowadzeniu na rynek kolejnych innowacyjnych technologii dla klientów.

W 2016 roku dochodzi do połączenia się dwóch firm: Dell oraz EMC, tworząc przy tym jedną dużą korporację pod nazwą Dell Technologies. Stanowi to jednocześnie największe połączenie technologii historii.