Jak dostać kredyt na mieszkanie?

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny? Czy konieczna jest umowa o pracę? Na jakie kwoty kredytu można liczyć w zależności od zarobków netto? Poniższy artykuł pomoże Ci rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na ważne życiowe pytanie: Jak dostać kredyt na mieszkanie?

Jakie warunki należy spełnić, aby dostać kredyt hipoteczny?

To, czy otrzymasz kredyt na mieszkanie, zależy od kilku czynników. Twoje zarobki są bardzo ważne, ale istnieje jeszcze kilka innych wymogów… To, czy masz realną szansę na kredyt hipoteczny, zależy od banku i przyjętych przez kredytodawcę zasad. Brane są pod uwagę między innymi takie aspekty jak historia kredytowa, miesięczne dochody, obliczone koszty utrzymania, rodzaj umowy o pracę oraz staż pracy. Największe szanse na kredyt hipoteczny mają osoby, które nie mają żadnych zadłużeń, a wszystkie dotychczasowe kredyty i raty spłacały na czas, a także te, które uzyskują stałe i wysokie dochody, na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Osoby będące w bezdzietnych związkach małżeńskich mają nieco łatwiej niż osoby samotne, ponieważ koszta utrzymania są rozkładane na dwoje.

Jak dostać kredyt na mieszkanie przy niskich dochodach?

Aby uzyskać kredyt hipoteczny przy niskich dochodach, można spróbować wnioskować o kredyt do różnych banków. Ważne jest także to, jakie mieszkanie pragniemy zakupić. Dopuszczalne dochody mogą być niższe w przypadku gdy wnioskujemy o kredyt hipoteczny na zakup małej kawalerki. Aby obliczyć orientacyjnie, na jak duży kredyt możesz liczyć, pomnóż Twój miesięczny dochód x 80. Przykładowo, jeśli zarabiasz 2000 zł netto miesięcznie, masz szansę na kredyt w wysokości 160 000 zł na kupno mieszkania. Kwota ta wystarczy w zupełności, by zakupić 2 – pokojowe mieszkanie (na terenie niektórych mniejszych polskich miast)! Pamiętaj, że obliczona kwota jest tylko orientacyjna, tego typu rzeczy najlepiej skonsultować z przedstawicielem banku, w którym chcemy wziąć kredyt!

Czy umowa o pracę jest konieczna, żeby dostać kredyt?

Umowa o pracę lub własna działalność gospodarcza nie zawsze są konieczne, by bank zgodził się przyznać kredyt hipoteczny. Jeśli pracujesz wystarczająco długo (optymalnym czasem jest minimum 12 – 24 miesięcy), to nawet z umową o dzieło masz szanse starać się o kredyt hipoteczny. Aby ocenić wysokość twoich zarobków, analizowane jest między innymi złożone w ostatnim roku zeznanie podatkowe.