Kalkulator kredytu hipotecznego

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W tym artykule dowiesz się czym jest kalkulator kredytu hipotecznego oraz jak wyliczyć ratę za kredyt hipoteczny. Dowiedz się więcej na temat kredytu hipotecznego oraz jego kalkulatora.

Kalkulator hipoteczny

Za pomocą naszego kalkulatora kredytu hipotecznego z łatwością obliczysz wysokość miesięcznej raty hipotecznej, koszt kredytu hipotecznego oraz całkowitą wartość kredytu hipotecznego. Kalkulator kredytu hipotecznego to doskonałe narzędzie przeznaczone dla osób, które planują wziąć kredyt pod zastaw nieruchomości np. mieszkania lub budynku w kredycie hipotecznym.

Narzędzie dostępne jest całkowicie za darmo dla naszych czytelników serwisu. Kalkulator hipoteczny pozwala z łatwością określić przybliżoną wysokość miesięcznej raty hipotecznej. Wystarczy, że wprowadzisz wartość nieruchomości, czas spłaty kredytu oraz oprocentowanie. Dzięki naszemu kalkulatorowi kredytu hipotecznego z łatwością przewidzisz swoje przyszłe wydatki oraz określisz który kredyt jest dla Ciebie bardziej korzystny.

Niniejszy kalkulator leasingu nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i ma jedynie charakteru informacyjny i podglądowy.

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to rodzaj długoterminowego kredytu bankowego. W przypadku kredytu hipotecznego zabezpieczeniem wziętej pożyczki staje się hipoteka będącą własnością kredytobiorcy. Na czas spłaty kredytu bank pozostaje właścicielem nieruchomości lub posiada wieczyste prawa użytkowania hipoteki. Kredyt hipoteczny może być użytkowane na zakup innej nieruchomości lub na potrzeby inwestycji budowlanej.

Kredytu nieruchomości

Kredyt hipoteczny zwany jest także kredytem nieruchomości. Oprócz zabezpieczenia kredytu w postaci hipoteki skorzystać można również z poręczenia obecnym i przyszłym majątkiem kredytobiorcy. Kredyt hipoteczny może być także pobierany w obcej walucie. Istnieje również forma poręczenia kredytu hipotecznego/nieruchomości wekslem, blokadą środków lub osoby trzeciej.

Koszt kredytu hipotecznego

Całkowity koszty kredytu hipotecznego lub kredytu nieruchomości może być różny, a jego końcowa wysokość zależy od wielu czynników takich jak:

 • Wysokość prowizji banku;
 • Koszty operacji notarialnych;
 • Sposób ustanowienia hipoteki;
 • Wpisy do księgi wieczystej;
 • Ubezpieczenie kredytu;
 • Ubezpieczenie hipoteki.

Na co kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny może być udzielony na:

 • Zakup nowej nieruchomości;
 • Remont mieszkania;
 • Zakup używanej nieruchomości;
 • Remont domu;
 • Zakup działki budowlanej;
 • Budowę budynku;
 • Refinansowanie kredytu hipotecznego.

Zobacz także nasz kalkulator kredytu konsolidacyjnegokalkulator kredytu samochodowego i kalkulator kredytu mieszkaniowego.