Kiedy warto wymienić sprzęt komputerowy w firmie?

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Przeciętni użytkownicy komputerów wiedzą, że te maszyny mogą wytrzymać w codziennym użytkowaniu około 5 lat. Jednak im większa codzienna aktywność na komputerze, tym ten czas proporcjonalnie się zmniejsza. Ta reguła dotyczy przede wszystkim komputerów firmowych, które codziennie używane są przez statystyczne 8 godzin bez przerwy. Taki proces korzystanie oczywiście zmniejsza okres przydatności komputera, dlatego sprzęt komputerowy w firmie warto wymienić nawet po 2-3 latach.

Zyski i oszczędność

W każdym biznesie chodzi przede wszystkim o zyski. Mają na to wpływ nie tylko składane zamówienia czy świadczone usługi, ale także racjonalne dysponowanie budżetem firmy. Oszczędności należy szukać w każdej sferze działania, nie działając oczywiście na niekorzyść pracowników. Przetrzymywanie starego sprzętu w firmie może zamiast oszczędności przynosić straty. Nie tylko samo działanie komputera, czas wykonywanych operacji, czy nawet zużycie prądu jest wyższe.

Jak donosi raport firmy Intel, główny problem wywiązuje się z nadmiernego zużycia energii elektrycznej. Nowy komputer będzie wykonywał nie tylko wszystkie komendy dużo szybciej, ale także zużyje mniej prądu. Z roku na rok  technologie stosowane w komputerach ulegają coraz to większym zmianom i ulepszeniom. Niegdyś potrzebne było 65 W energii – dziś może być to tylko 10 W. Im nowszy i bardziej zaawansowany technologicznie model, tym w efekcie powstają większe oszczędności. Nie należy zapominać także o podwyższających się kosztach prądu.

Kiedy warto wymienić sprzęt komputerowy w firmie?

Najbardziej optymalny czas, w którym należy zmienić sprzęt na nowy to około 2 lata. Wymiana sprzętu to nie tylko radość z posiadania czegoś nowego, ale także zwiększenie efektywności działania swoich pracowników. Oszczędza się tym samym nie tylko pieniądze ze zużycia energii elektrycznej, ale także czas. Prace wykonywane kilka miesięcy wcześniej teraz mogą zajmować dużo mniej czasu.

Warto bowiem inwestować w nowości technologiczne. W dzisiejszych czasach komputer może pełnić wiele funkcji. Ekran może być odczepiany od klawiatury, tworząc komputer i laptop, czyli 2 w 1. Praca baterii często jest o wiele bardziej wydajna, dlatego bez większych problemów można go zabrać w podróż i nie szukać od razu źródła zasilania. Dobrym posunięciem jest także wymiana tradycyjnych komputerów stacjonarnych na te All In One.