Komputer All-In-One dla gracza

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Większość użytkowników komputerów stacjonarnych nie zna innego odpowiednika tego sprzętu jak ten, w którym oddzielnie znajduje się monitor, klawiatura, procesory i inne niezbędne elementy. Połączenie tych wszystkich części wydaje się wręcz niemożliwe dla postronnego użytkownika. Zmieścić całą skrzynkę i inne rzeczy  w jeden element graniczyłoby z cudem. Odpowiedzią na to jest właśnie komputer All-In-One.

Czym jest komputer All-In-One?

Komputer All-In-One dla gracza składa się z niewielu części. W obudowie monitora mieści wszystko to, co potrzebne jest do poprawnego funkcjonowania sprzętu, czyli między innymi: procesor, kartę graficzną, twardy dysk. Oczywiście nie da się grać bez myszki i klawiatury. Są to jedyne elementy, które można przyłączyć do monitora. Takie rozwiązanie stanowi oszczędność nie tylko w czasie składania komputera, ale także w mniejszym zapotrzebowaniu na wolną przestrzeń. Brak dodatkowych skrzynek znacznie zmniejsza wydzielanie się hałasu podczas uruchamiania sprzętu. Oszczędza się również energie, zwiększając przy tym wydajność komputera All-In-One.

Jednak jak możliwe jest zmniejszenie się tylu urządzeń w obudowie monitora? To wszystko za pomocą montażu odpowiednich płyt głównych ITX lub Micro ATX. Dzięki nim możliwe jest zmieszczenie wszystkich podzespołów w jednym miejscu z jednoczesnym oszczędzanie energii.

Wady i zalety

Komputerowi All-In-One nie można zarzucić tego, że zajmuje dużo miejsca. Większość monitorów można nawet zawiesić na ścianie. Ułatwiony jest także jego transport czy zwyczajne przeniesienie w inne miejsce – to wszystko bez konieczności przekładania miliona kabli. Specjalne płyty montażowe pomagają w oszczędzaniu energii w codziennym użytkowaniu. Jak każdy sprzęt elektroniczny posiada także pewne wady. Jedną z nich jest niewątpliwie cena. Także jego naprawa czy zmiany poszczególnych części wymagają dużo większych nakładów finansowych.

Warto wiedzieć

Jak już wcześniej wspomniano, obecność wszystkich podzespołów w tym samym miejscu co monitor ogranicza możliwości wszelkich zmian czy większych napraw. Czasem jest to zwyczajnie mało opłacalne. Zarówno początkujący gracz jak i ten, który poświęcił już na to dłuższy czas powinien zagłębić się nieco w tematykę tych modeli.

Komputer All-In-One dla gracza

Decydując się na ten odpowiednik komputera gracz musi zapłacić więcej, a niżeli pracownik biurowy czy zwykły użytkownik. Można wyposażyć się także w model z ekranem dotykowym. Większość z nich posiada procesory Intel Core i5 oraz Core i7. Specjalna jest również karta graficzna.