Który laptop do gier?

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na początku można zadać sobie pytanie, czy istnieje idealny model laptopa, który przeznaczony będzie właśnie do gier? W świecie zaawansowanych komputerowców często istnieje przeświadczenie, że nie ma nic lepszego, a niżeli komputer stacjonarny. Laptopy wydają się być sprzętem, który nadaje się bardziej do załatwiania bieżących spraw i drobnych prac biurowych. Potężna gra potrzebuje konkretnego kawałka ekranu, mocnej klawiatury i dobrze wyposażonej skrzynki. Nic bardziej mylnego. Właśnie mobilność urządzenia jest wielkim atutem wyboru laptopa do gier.

Jaki procesor?

Można pokusić się o stwierdzenie, że wybierając laptopa do gier, nie trzeba zaprzątać sobie zbytnio głowy wielkością procesora czy pamięci. Jeżeli w sklepie klient uzyska informacje, że dany model nadaje się do bardziej zaawansowanych technicznie i objętościowo gier, można być pewnym, że sprosta wszelkim oczekiwaniom. Zazwyczaj takie modele posiadają 2-rdzeniowe procesory. Także objętość pamięci laptopa z roku na rok ulega zmianom. Ciężko jest teraz spotkać model, który będzie miał mniej niż 4 GB.

Jeżeli klient jednak koniecznie chce wybrać konkretny procesor i oprogramowanie, najczęściej zastanawia się pomiędzy Intel a AMD. Większość z użytkowników z pewnością lepiej będzie kojarzyć produkty oferowane przez Intel. Dlatego to właśnie te procesory są najchętniej instalowane w bardziej wymagających modeli. Z kolei AMD może wyposażać modele o zastosowaniu bardziej podstawowym, czyli do gier, które są dużo prostsze. Same procesory Intel są dużo bardziej opłacalne w użytkowaniu. Ich sprawne działanie jest dużo dłuższe od tych laptopów, które mają procesor AMD.

Wady i zalety

Jak każda rzecz, również laptopy do gier mają swoje plusy i minusy. Na pierwszym miejscu gracz powinien wziąć pod uwagę to, w jakich warunkach najczęściej korzysta ze swojej ulubionej gry i czy jest ona przeznaczona do użytku w pojedynkę. Wiele gier ma teraz możliwość grania w grupach, dlatego kryterium mobilności jest bardzo ważne. Z pewnością laptop może okazać się nieco tańszy w utrzymaniu. Nie musi być cały czas podłączony do źródła zasilania, co w zestawieniu z mobilnością jest świetnym połączeniem. Także jego gabaryty są zdecydowanie mniejsze, dzięki czemu jego transport jest bardzo ułatwiony. Przenośny sprzęt nie posiada także konieczności ciągłej aktualizacji oprogramowania.