Kupno samochodu poleasingowego czy się opłaca?

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Samochód poleasingowy może zaskoczyć świetnym stanem technicznym i kompletną dokumentacją, co ułatwi choćby przerejestrowanie auta. Nie każdy jednak będzie równie zadowolony z takiego wozu.

Auto po leasingu to ważne przeglądy

To, czy samochód poleasingowy warto kupić, zależy między innymi od jego przeznaczenia. W niektórych branżach liczy się, by freelancer czy przedsiębiorca stale miał nowy model aut prestiżowych marek. Jeśli też masz zamiar po dwóch-trzech latach wymienić auto na nowe, być może warto kupić to z leasingu. Będzie taniej, a jeśli model jest dość nowy i zamierzasz go użytkować tylko przez kilka lat, jest małe ryzyko, że pojawią się jakieś usterki.

Zależy też, jaką alternatywę bierzesz pod uwagę. Jeśli salon, to auto z leasingu może być gorszym wyborem. Jednak w przypadku samochodów z drugiej ręki z internetu warto wziąć pod uwagę, że wóz z leasingu ma wszystkie papiery i jest zwykle zadbany. Nie zawsze można to powiedzieć o autach, które sprzedają właściciele prywatni. Często w takim wypadku nieaktualny przegląd czy OC nakładają na nabywcę duże obowiązki już od pierwszego dnia po zakupie. Przejestrowanie auta – sprawdź, gdy kupujesz samochód, o czym musisz pamiętać i jak nie popaść w kłopoty przez zaniedbania poprzednich właścicieli. Kupując samochód poleasingowy masz wgląd w całą historię serwisowania, która odbywa się najczęściej w firmowych salonach. Poza tym dostajesz dokumentację przebiegu.Kupno samochodu poleasingowego czy się opłaca?

Samochód poleasingowy dla firmy

Jest jeszcze jeden powód, dla którego szefowie firm często szukają aut poleasingowych. Kupując flotę po przedsiębiorstwie, otrzymują oni kilka wozów z identyczną dokumentacją i historią. Tego nie daje zakup aut w komisie, gdzie w papiery każdego samochodu trzeba się wczytać, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Stan, dokumenty, przebieg i standard poszczególnych samochodów może od siebie znacznie odbiegać, co utrudnia skompletowanie floty firmowej i wydłuża czas potrzebny na wybranie aut.

Samochody poleasingowe to większa jednolitość. Od pierwszego dnia samochody są w podobnym stanie, co później ułatwi planowanie przeglądów. Historia auta jest czytelna, bo zaczyna się zwykle w salonie firmowym i wiedzie przez autoryzowane serwisy danej marki. Trudno to porównać z samochodem po właścicielu prywatnym, gdzie często kupujący w papierach auta trafia na szereg niewiadomych.Kupno samochodu poleasingowego czy się opłaca?

Sprawdź, kto sprzedaje

Chcąc naprawdę korzystnie kupić samochód, warto dowiedzieć się czegoś o poprzednich właścicielach. Jeśli chodzi o auta po leasingu, najgorszą opinię mają firmy handlowe, które sprzedają wóz po swoich przedstawicielach. Przedstawiciel handlowy często jest w trasie od poniedziałku do piątku. Niektórzy praktycznie mieszkają w samochodzie, tylko na noc przenosząc się do hotelu. Już po kilku latach takie auto może mieć setki tysięcy kilometrów na liczniku.

Opłaca się natomiast kupować wozy bardziej luksusowych marek, służące w przeszłości dyrektorom firm. Czasem służą one głównie do odwożenia ich na lotnisko. Dodatkowo są regularnie serwisowane i czyszczone. Można trafić więc na taki samochód w stanie nieodbiegającym od tego z salonu w znacznie niższej cenie.