Kupujesz auto w leasingu? Sprawdź o czym musisz pamiętać

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Leasing samochodów jest bardzo popularny na rynku. Dzięki temu, że coraz więcej firm decyduje się na nabycie pojazdów na takich zasadach – sektor leasingu aut jest najlepiej rozwijającą się gałęzią sprzedaży leasingowej. Przedsiębiorca w pewnym stopniu wynajmuje dane auto. Miesięcznie płaci określoną wcześniej kwotę, a pod koniec umowy ma możliwość kupna leasingowanego samochodu. Przedsiębiorstwom bardzo opłacają się takie działania, bowiem miesięczna kwota opłacanego leasingu może być wrzucona w koszty prowadzenia firmy.

Jak wybrać właściwą ofertę?

Cała procedura leasingowa jest bardzo prosta, a wszelkie formalności ograniczone są do minimum. To całkowicie inaczej, niż w przypadku kredytu bankowego. Tam konieczne będzie wiele dokumentów, a od momentu złożenia wniosku do wypłacenia pieniędzy może minąć bardzo dużo czasu. Kupując auto w leasingu pewne formalności wyglądają podobnie, jak w przypadku kredytu, jednak stopień ich zaawansowania jest dużo prostszy. Przede wszystkim wysokość wkładu własnego jest dużo niższa, niż w przypadku kredytu. Wzięcie czegoś w leasing nie rzutuje także na historię kredytową biorcy. Jednym z największych atutów leasingu jest brak angażowania własnych środków finansowych, dzięki czemu budżet nie jest tak obciążony i płynność finansowa zostaje zachowana.

Aby być pewnym tego, że oferta którą się wybrało jest najkorzystniejsza, warto prześledzić rynek pod kątem leasingu samochodu. Poprzez porównanie kilku firm można realnie sprawdzić, czy wybrana przez klienta firma rzeczywiście może poszczycić się najlepszą opcją leasingową w rejonie.

O czym musisz pamiętać

Wiele osób decydujących się na leasing pojazdu nie zna podstawowych zagadnień, które związane są z całą procedurą. Ważny może okazać się fakt sezonowości rat. Jeżeli branża, w której specjalizuje się leasingobiorca charakteryzuje się wzmożonym ruchem w konkretnych miesiącach roku, w oparciu o te dane można skonstruować ofertę sezonowych rat. Polega to na tym, że w czasie zwiększonych dochodów można płacić większe raty leasingowe. Natomiast w czasie mniejszego ruchu w interesie opłaty będą wynosiły mniej. Konieczna jest także opłata wstępna, czyli uiszczenie pierwszej raty z góry. Wpłata początkowa nie jest tym samym, co kaucja. Tę kwotę wpłaca się dla zabezpieczenia ewentualnych roszczeń firmy, która udziela leasingu.