Laptop do gier do 4000 zł

Rynek komputerowy bogaty jest w wiele modeli, które swoimi parametrami są w stanie zadowolić najbardziej wymagających klientów. Każdy z nich przeznaczony jest do innego użytkowania.
Z pewnością osoby, które na co dzień poświęcają dużo czasu na gry mają ściśle określone kryteria, jakie powinien spełniać dany laptop. Nie chodzi tu tylko o aspekt wizualny, ale przede wszystkim jego wytrzymałość czy też mobilność.

Wady i zalety laptopów do gier

Przenośne komputery mają zarówno wady, jak i zalety. Jedną z nich jest niewątpliwie ich mobilność. Bez problemu można spakować go do torby lub plecaka i pojechać w dowolne miejsce bez konieczności ładowania zbędnego bagażu. Nie musi być także ciągle podłączony do źródła zasilania, co ma również duży wpływ na jego mobilność. Jeżeli jest się na tyle zdeterminowanym i zabiera się ze sobą komputer stacjonarny, to jego ponowne złożenie zajmuje sporo czasu. Przeciwieństwem jest oczywiście przenośny laptop.

Laptopy mają jednak również wady. To przede wszystkim dużo krótszy czas użytkowania w porównaniu do stacjonarnych modeli. Często takich urządzeń nie można odpowiednio modyfikować i formatować.

Jaki model wybrać?

W sklepach stacjonarnych, jak i w tych internetowych bez problemów można znaleźć laptop do gier do 4000 złotych.

Lenovo Y700-15ISK

To jeden z najlepszych modeli laptopów do gier. Jeżeli klient zastanawia się nad kilkoma przypadkowymi modelami i do wyboru ma właśnie Lenovo Y700-15ISK, powinien brać go bez zastanowienia. Ten model wyposażony jest w procesor Intel Core i5. Do kupna zachęca także duża pamięć o pojemności 8 GB. Dodatkowo firma zainstalowała także nośnik SSD. Wyświetlacz to 15,6 cala. Cena wynosi około 3700 złotych.

Lenovo Yoga 510-15IKB

To laptop z dużym wyświetlaczem – około 15 cali. Łączy on zastosowanie tabletu i laptopa w jednym. Wbudowana karta graficzna Intel HD 620 AMD Radeon R7 M460 sprawia, że jego możliwości w aspekcie gier są zadowalające. W zależności od serwisu, który zajmuje się sprzedażą tego modelu ceny wahać się mogą od 3100 do 4200 złotych.

HP Omen 15

Jest to nowa seria laptopów do gier wypuszczona przez  markę HP. Podobnie jak pierwszy model Lenovo, jego ekran ma aż 15,6 cala. Istnieje także możliwość kupna modelu o 17 calowym ekranie. Karta graficzna Nvidia Geforce GTX 1050 oraz procesor Intel Core i5 to idealny duet dla osoby, która potrzebuje laptopa do gier. Cena to około 3700 złotych.