Laptop do gier do 4000 zł

2017.09.23

2 minuty i 12 sekund

Zdjęcie stockowe

Spis treści:
  • Wady i zalety laptopów do gier
  • Jaki model wybrać?
    • Lenovo Y700-15ISK
    • Lenovo Yoga 510-15IKB
    • HP Omen 15

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Rynek komputerowy bogaty jest w wiele modeli, które swoimi parametrami są w stanie zadowolić najbardziej wymagających klientów. Każdy z nich przeznaczony jest do innego użytkowania.
Z pewnością osoby, które na co dzień poświęcają dużo czasu na gry mają ściśle określone kryteria, jakie powinien spełniać dany laptop. Nie chodzi tu tylko o aspekt wizualny, ale przede wszystkim jego wytrzymałość czy też mobilność.

Wady i zalety laptopów do gier

Przenośne komputery mają zarówno wady, jak i zalety. Jedną z nich jest niewątpliwie ich mobilność. Bez problemu można spakować go do torby lub plecaka i pojechać w dowolne miejsce bez konieczności ładowania zbędnego bagażu. Nie musi być także ciągle podłączony do źródła zasilania, co ma również duży wpływ na jego mobilność. Jeżeli jest się na tyle zdeterminowanym i zabiera się ze sobą komputer stacjonarny, to jego ponowne złożenie zajmuje sporo czasu. Przeciwieństwem jest oczywiście przenośny laptop.

Laptopy mają jednak również wady. To przede wszystkim dużo krótszy czas użytkowania w porównaniu do stacjonarnych modeli. Często takich urządzeń nie można odpowiednio modyfikować i formatować.

Jaki model wybrać?

W sklepach stacjonarnych, jak i w tych internetowych bez problemów można znaleźć laptop do gier do 4000 złotych.

Lenovo Y700-15ISK

To jeden z najlepszych modeli laptopów do gier. Jeżeli klient zastanawia się nad kilkoma przypadkowymi modelami i do wyboru ma właśnie Lenovo Y700-15ISK, powinien brać go bez zastanowienia. Ten model wyposażony jest w procesor Intel Core i5. Do kupna zachęca także duża pamięć o pojemności 8 GB. Dodatkowo firma zainstalowała także nośnik SSD. Wyświetlacz to 15,6 cala. Cena wynosi około 3700 złotych.

Lenovo Yoga 510-15IKB

To laptop z dużym wyświetlaczem – około 15 cali. Łączy on zastosowanie tabletu i laptopa w jednym. Wbudowana karta graficzna Intel HD 620 AMD Radeon R7 M460 sprawia, że jego możliwości w aspekcie gier są zadowalające. W zależności od serwisu, który zajmuje się sprzedażą tego modelu ceny wahać się mogą od 3100 do 4200 złotych.

HP Omen 15

Jest to nowa seria laptopów do gier wypuszczona przez  markę HP. Podobnie jak pierwszy model Lenovo, jego ekran ma aż 15,6 cala. Istnieje także możliwość kupna modelu o 17 calowym ekranie. Karta graficzna Nvidia Geforce GTX 1050 oraz procesor Intel Core i5 to idealny duet dla osoby, która potrzebuje laptopa do gier. Cena to około 3700 złotych.