Leasing a zakup sprzętu komputerowego

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Planujesz zakupić sprzęt komputerowy do swojej firmy, ale nie masz wystarczającej gotówki? W tym artykule poruszony zostanie temat leasingu w IT, o którym duża część przedsiębiorców jeszcze nie słyszała.

Czym jest leasing IT?

Leasing IT dotyczy całej infrastruktury informatycznej danej firmy – software i hardware, od myszki komputerowej i klawiatury aż po oprogramowanie standardowe i specjalistyczne. Jak doskonale wiesz, branża leasingowa w przeszłości zdecydowanie broniła się przed udzielaniem leasingu na komputery, czy monitory (wyjątkiem byli oczywiście duzi i stali klienci). Obecnie z leasingu mogą skorzystać nawet najmniejsze firmy. Warto jednak zaznaczyć, że leasing w tej branży oferują tylko niektóre firmy.

W obecnych czasach każda firma, nie tylko IT, potrzebuje do codziennych działań sprzętu komputerowego. Większość przedsiębiorców dokonuje zakupów za gotówkę, z leasingu korzysta tylko niewielka ich liczba.

Warunki leasingu oraz kryteria na leasing w branży IT

Przedsiębiorcy w zdecydowanej większości decydują się na leasing od 18 do 36 miesięcy. Ich celem jest oczywiście szybkie spłacenie leasingu, ponieważ wartość nie jest wysoka, a raty są niskie. Powinieneś wiedzieć, że najkrótszy możliwy czas leasingu wynosi 18 miesięcy. Jest on związany z 30% stawką amortyzacji sprzętu IT.

Część przedsiębiorców woli wybrać dłuższy czas spłaty np 4 lata. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że firmy leasingowe bardzo niechętnie udzielają leasingu na okres dłuższy niż 36 miesięcy. Wpływ na to ma nie tylko postęp technologiczny, ale również spadek wartości sprzętu IT.

Minimalna kwota na jaką możesz wziąć leasing drogą online wynosi 500 złotych netto, w tradycyjnym leasingu najmniejsza kwota to 1500 złotych. Do 10 tysięcy złotych możesz przeważnie otrzymać ocenę bez dodatkowego okazywania wyników finansowych – procedura uproszczona. Powyżej tej kwoty w zdecydowanej większości firm będziesz musiał okazać wyniki finansowe swojej firmy. Faktem wartym odnotowania jest możliwość wzięcia leasingu nawet na 100% wartości sprzętu IT, ponieważ raty są niskie, a umowy zawierane są na znacznie wyższych marżach w porównaniu do leasingu aut.

Najbardziej wyspecjalizowane i renomowane firmy leasingowe będą oczekiwały, że roczne obroty twojej firmy będą przynajmniej 10 razy większe od kwoty leasingu o jaką się ubiegasz. Z kolei bardziej komercyjne firmy leasingowe będą potrzebowały wkładu własnego w wysokości przynajmniej 10% wartości sprzętu.

W przypadku leasingu IT online możesz finansować kwoty od 500 do nawet 50 tysięcy złotych netto bez jakiegokolwiek pokazywania dokumentów finansowych i firmowych. Możesz również skorzystać z finansowania używanego sprzętu IT.