Leasing IT dla aplikacji internetowej
Przystępując do zakupu sprzętu komputerowego musimy się liczyć z dużym wydatkiem. Zwłaszcza wtedy, kiedy firma potrzebuje jednocześnie zakupić kilka czy kilkanaście komputerów, wówczas taki wydatek może przekraczać jej zdolności finansowe.
W momencie, kiedy finansowanie za pomocą kredytu w banku nie wchodzi w grę, przedsiębiorca może zdecydować się na leasing na komputer. Jest to nic innego jak wypożyczenie sprzętu komputerowego w zamian za raty. Wszystko jest określone w umowie. Okres leasingu to od 18 do 48 miesięcy w zależności na jaką opcję przystanie przedsiębiorca. Firma, która godzi się na leasing otrzymuje w użytkowanie sprzęt, za który z początku nie musi płacić. Nie obowiązują, żadne wpłaty początkowe. Opłata zaczyna się od pierwszej raty leaasingowej. Można wyróżnić dwa typy umowy:
Biorąc leasing na komputer mamy tą pewność, że decyzja zapadnie szybko, co do umowy. Wydatki, które są przeznaczone na raty leasingu mogą być uznane jako koszt uzyskania przychodów i przedsiębiorca pomniejsza o nie podatek dochodowy. Firma nie ma obciążenia kredytowego, a co za tym idzie może korzystać ze świetnej jakości sprzętu bezpieczni i niskim kosztem.
Kiedy już zdecydujemy się na leasing, okazuje się, że oszczędzimy sobie wiele formalności, a załatwienie wymaga tylko jednej wizyty w salonie sprzedaży. Do zawarcia umowy potrzeba tylko dowodu osobistego. Nie jest wymagane zaświadczenie z ZUS, Urzędu Skarbowego czy PIT. Najważniejsze kwestie to wysokość rat i termin ich spłaty. Dalej sposób rozliczenia umowy, w przypadku wcześniejszego jej zakończenia, wysokość naliczanych kar za nieterminową spłatę. Warto zapytać o ubezpieczenie sprzętu, które jest obligatoryjne. Leasingodawcy najczęściej korzystają z ubezpieczenia pochodzącego ze współpracującymi z nimi towarzystw. Ale można także ubezpieczyć sprzęt we własnym zakresie. Leasing na komputery znajduje coraz więcej zwolenników. Nie wpływa on na zdolności kredytowe przedsiębiorstwa oraz czas oczekiwania na decyzję jest znacznie szybszy niż w przypadku kredytu w banku. Idealnie się sprawdzi w firmach początkujących z małym kapitałem, a dużymi potrzebami sprzętowymi. Oczywiście, że najlepiej sprzęt kupić za gotówkę, ale jeśli funduszy brak to leasing jest bardzo dobrym rozwiązaniem.