Leasing nieruchomości – kalkulator

1

Coraz bardziej rozbudowująca się popularność leasingu spowodowało, że dochodzą do tych form sprzedaży coraz to nowe ,,towary”. Pomimo tego, iż największą popularnością cieszy się sektor motoryzacji, inne sfery dotyczące codziennego życia również nie mogą narzekać na brak zainteresowania. Podobnie jest w przypadku rynku mieszkaniowego. Ludzie intensywnie zastanawiają się nad kupnem/leasingiem swojego pierwszego lokum właśnie w takiej postaci. Popularny staje się uproszczony leasing nieruchomości – kalkulator.

Czym jest leasing nieruchomości?

Podobnie, jak w przypadku leasingu konsumenckiego, jest to duże ułatwienie kredytowe. Pomimo określonych zarobków, wiele młodych osób ma problemy z wzięciem kredytu na mieszkanie lub dom. Leasing nieruchomości jest właśnie pewnego rodzaju kołem ratunkowym dla takich ludzi. Koło ratunkowe, po które mogą sięgnąć, kiedy bank odrzuci decyzję kredytową. Same koszty tego typu inwestycji są jednak dużo droższe, dlatego – pomimo wielu ułatwień – minimum formalności jest w tym przypadku konieczne. Warto wcześniej przestudiować wszystkie warunki umowy – to z pewnością da poczucie bezpieczeństwa i pozwoli przekonać się klientom, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Leasing nieruchomości można do pewnego stopnia porównać do wynajmu mieszkania. Z czego jednak w tym przypadku na koniec umowy istnieje możliwość wykupu leasingowanej nieruchomości po korzystnej cenie – o ile klient wyrazi zainteresowanie tą możliwością.

Leasing nieruchomości – kalkulator

Kalkulator to bardzo uproszczony schemat, pozwalający na przybliżenie szacowanych kosztów leasingu nieruchomości. Do uzupełnienia tego schematu potrzebne są tylko trzy informacje, a co za tym idzie – trzy rubryki do uzupełnienia. Na samym początku należy podać cenę netto nieruchomości, którą chce się wziąć w leasing. Kolejny krok to wpisanie w procentach wysokości wstępnej opłaty. Następnie należy oszacować roczny wzrost wartości nieruchomości na rynku. Z tym punktem można zwrócić się po poradę do specjalisty lub dewelopera. Po uzupełnieniu wszystkich pól klient klika przycisk ,,Oblicz”.

Sam kalkulator pozwala klientowi na zapoznanie się z niezbędnymi informacjami, które dotyczą konkretnej nieruchomości. Przybliża całkowity koszt, możliwą wysokość rat samego leasingu, a nawet wartość lokalu po zakończeniu umowy. To przydatna informacja, jeżeli rozważa się możliwość wykupu mieszkania po zakończeniu leasingu.

Kliknij i skorzystaj z naszego kalkulatora kredytu hipotecznego.

Udostępnij.

1 komentarz

Dodaj komentarz