Leasing samochodów marki Volkswagen

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Konsumenci i przedsiębiorcy mogą skorzystać z leasingu Volkswagena, decydując się na klasyczną umowę leasingową, leasing z wysokim wykupem oraz na leasing konsumencki w ramach tzw. programu EasyDrive.

Nie trzeba kupować na własność nowego Volkswagena, aby móc nim jeździć. Taka inwestycja zarówno u przedsiębiorców, jak i u osób prywatnych może być sfinansowana na podstawie leasingu. W ofercie Volkswagen Leasing znajduje się kilka opcji do wyboru, z których można wybrać tę pożądaną.

Dla kogo wynajem długoterminowy oraz leasing?

Samochoduy niemieckiej marki Volkswagen można zdobyć za pomocą wynajmu długoterminowego, leasingu konsumenckiego, kredytu, a także za gotówkowę. W internecie dostepnych jest wiele ofert, a miłośnicy marki mają możliwość leasingowania samochodów. Dlatego oferta kierowana jest w tym przypadku do:

 • klientów indywidualnych,
 • małych i średnich firm,
 • klientów flotowych.

W każdym z tych trzech przypadków warunki Volkswagen leasing są dopasowane do potrzeb i możliwości finansowych poszczególnych typów leasingobiorców.

Auta marki Volkswagen można zdobyć na wiele sposobów. Jednymi z nich jest szeroko zakrojony leasing konsumencki i leasing dla przedsiębiorców, dotyczący odpłatnego korzystania z samochodów marki VW. W ofercie znalazły się opcje:

 • leasing konsumencki,
 • leasing z wysokim wykupem,
 • wynajem długoterminowy,
 • zakup samochodów poleasingowych.

Obecnie interesuje nas tylko opcja leasingowania aut Volkswagena. Sprawdźmy, jakie warunki leasingowania są właściwe dla klientów prywatnych i firmowych.

Leasing konsumencki samochodów  marki Volkswagen

Klienci prywatni mogą skorzystać z leasingu konsumenckiego aut VW, który pozwala na regularną zmianę samochodu na nowy, bez ponoszenia z tego tytułu wysokich kosztów i zamrażania posiadanych środków finansowych. Leasing ma niższe miesięczne raty w porównaniu z kredytem bankowym.

Sam VW także posiada ciekawą ofertę leasingu. Dostępny jest on w ofercie nowego leasingu EasyDrive Volkswagena. Przez okres trwania umowy leasingowej klient spłaca jedynie rynkową utratę wartości auta, a po dwóch latach może je zmienić na nowe lub zdecydować się na wykup.

Ważne!

Decyzję o sposobie zakończenia umowy w przypadku pakietu EasyDrive leasingobiorca podejmuje dopiero na koniec okresu leasingu, a nie przy zawieraniu umowy leasingowej.

Szczegóły oferty leasingowej Volkswagena – Leasing EasyDrive:

 • okres leasingowania – 2, 3 lub 4 lata;
 • niskie opłaty miesięczne;
 • opłata wstępna w wysokości od 0 do 30 proc. wartości samochodu;
 • możliwość zwrotu pojazdu lub spłaty jednorazowej po zakończeniu umowy;
 • możliwość sfinansowania również ubezpieczenia komunikacyjnego, ubezpieczenia wartości fakturowej RTI oraz ubezpieczenia bezpiecznej spłaty.

Leasing z wysokim wykupem dla firm

Przedsiębiorcy mogą skorzystać również z opcji leasingu z wysokim wykupem. To korzystna alternatywa dla tych leasingobiorców, którzy chcą spłacać jedynie rzeczywistą utratę wartości auta w trakcie jego użytkowania, a nie całą jego wartość. Korzyścią wynikającą z leasingu z wysokim wykupem Volkswagena jest niska miesięczna rata leasingowa, ale trzeba liczyć się z tym, że kwota wykupu będzie znacznie wyższa niż w przypadku leasingu z niską, jednoprocentową wartością końcową.

Taka opcja przydaje się, jeśli przedsiębiorca po zakończeniu umowy chce zwrócić pojazd do firmy leasingowej i nie chce go sprzedawać na rynku wtórnym lub dalej użytkować.

Leasing z wysokim wykupem pozwala na podpisanie umowy:

 • na okres od 24 do 48 miesięcy,
 • z limitem kilometrów od 20 tys. do 40 tys. km,
 • z opłatą wstępną na poziomie od 0 do 30 proc. wartości pojazdu.

Korzyści wynikające z leasingu Volkswagena

Leasing samochodów marki Volkswagen daje możliwość korzystania z samochodów marki VW bez konieczności ponoszenia wysokich opłat miesięcznych. Leasing z wysokim wykupem pozwala na samodzielne zarządzanie samochodami w firmie, przy niskich ratach leasingowych, kiedy klient przenosi ryzyko wartości końcowej pojazdu na leasingodawcę. Korzystający ma możliwość zmiany firmowego samochodu bez konieczności dokonywania wykupu leasingowego samochodu.

Istnieje możliwość skorzystania z leasingu aut marki Volkswagen w klasycznym wymiarze, kiedy wartość wykupu jest niska i korzystna dla tych leasingobiorców, którzy chcą korzystać z samochodu także po zakończeniu umowy leasingowej.