Monitory poleasingowe dla szkół

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Monitor to podstawowy „składnik” każdego komputera stacjonarnego. Na rynku istnieje jednak wiele typów monitorów o różnych specyfikacjach i cenach. Warto sprawdzić, jaki typ monitora nada się do szkoły.

Nie tylko drogie modele

Komputery w szkołach najczęściej charakteryzują się tym, że ich podzespoły są słabe i są one przystosowane do podstawowej pracy, a nie do gier. W większości przypadków te maszyny działają na zintegrowanej karcie graficznej, więc do takiego komputera wystarczy monitor LCD.

Przekątna ekranu jest już dobrowolna. Warto jednak zaznaczyć, że im większa przekątna ekranu i mniejsza rozdzielczość, tym gorszy obraz. Trzeba więc wybrać rozsądnie, aby rozdzielczość i przekątna do siebie w miarę pasowały. Jak to sprawdzić?

Do rozdzielczości 1280 x 1024 piksele, która w szkolnym komputerze spokojnie wystarczy, najlepszy będzie 18 lub 19 calowy monitor. Im więcej cali przy takiej samej rozdzielczości, tym obraz w monitorze będzie mniej satysfakcjonujący.

Warto podkreślić, że aktualnie najlepszym wyborem do szkolnego zestawu będzie właśnie taki o rozdzielczości 1280 x 1024 piksele oraz przekątnej 18 lub 19 cali. Monitor z tego typu specyfikacją zdecydowanie wystarczy do podstawowych szkolnych prac, takich jak przeglądanie internetu, tworzenie prezentacji multimedialnych czy nawet odtwarzaniu filmów.

Jaki monitor dla szkoły?

Istnieją szkoły, które mają lepiej rozwinięty pion informatyczny i potrzebują lepszych komputerów. Tak jest zwłaszcza na uczelniach, które posiadają kierunki informatyczne itp. W takich instytucjach zazwyczaj obecne są lepsze komputery, z mocniejszymi procesorami oraz wydajnymi, zewnętrznymi kartami graficznymi. Jeśli dany komputer jest przeznaczony np. do tworzenia grafiki, musi on mieć również lepszy monitor, który bardzo dobrze wyświetla kolory i głębię czerni. Do tego musi posiadać rozdzielczość HD, lub lepiej – Full HD. Dodatkowo najlepsza przekątna ekranu to 22 cale lub więcej. Warto też zwrócić uwagę na matrycę, jaką posiada dany monitor. Najlepszą możliwą jakość zapewni matryca IPS.

Jak wybrać?

Podsumowując, gdy ktoś ma zamiar zakupić monitor do szkoły, musi zwrócić uwagę głównie na rozdzielczość i wielkość ekranu. Jeśli jednak monitor ma być przystosowany do lepszego komputera, który posłuży do bardziej profesjonalnej pracy, trzeba jeszcze dodatkowo zwrócić uwagę na matrycę (najlepszym wyborem będzie matryca IPS) oraz na to, aby monitor miał wysoką rozdzielczość i był większy niż ten do podstawowej pracy (minimum 21-22 cale).

A jakie firmy wybierać? Tak naprawdę wybór na rynku jest spory, ale najlepsze monitory to LG, Samsung, Dell, Philips oraz BenQ. Warto podkreślić, że LG i Samsung produkują nawet swoje matryce, co jeszcze bardziej wpływa na wydajność i jakość ich produktów. Wyżej przedstawione firmy produkują najlepszej jakości monitory i jeśli przyjdzie nam kupić nowy monitor, warto zastanowić się nad sprzętem właśnie tych producentów.