Najpopularniejsze auta służbowe – a Ty jakim jeździsz?

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Ponad 6 milionów aut na polskich drogach to samochody służbowe. Które z marek są najczęściej kupowane do użytku firmowego? Poznaj najpopularniejsze auta służbowe, kupowane dla pracowników!

Najpopularniejsze auta służbowe – pierwsza trójka

Około 70% klientów na rynku sprzedaży nowych aut to klienci biznesowi i firmy. Wybierając auta do floty, firmy kierują się przede wszystkim ekonomicznym charakterem auta, ważnym czynnikiem jest także cena zakupu samochodu oraz wydatki związane z jego eksploatacją i serwisowaniem. Rodzaj przydzielonego auta zależy od zajmowanego w firmie stanowiska. Samochody dla szeregowych pracowników zwykle kosztują mniej niż 60 tysięcy, auta dla kierowników i menedżerów to koszt od 60 do 100 tysięcy złotych, natomiast członkowie zarządu jeżdżą pojazdami, których cena może przekraczać nawet 150 tysięcy złotych.

Firmowy samochód może służyć jako podstawowe narzędzie pracy lub gratyfikacyjny dodatek do pensji. Jakie auta firmowe można spotkać najczęściej na polskich ulicach?

Według danych SAMAR najpopularniejsza auta służbowe to:

 • Skoda Fabia
 • Skoda Octavia
 • Opel Astra

Modele te cieszą się także dużą popularnością wśród klientów indywidualnych.

Najpopularniejsze auta służbowe – inne marki

Inne popularne w Polsce marki samochodów służbowych to Volkswagen Golf, Toyota Yaris oraz Ford Focus. Drugie z wymienionych aut cieszy się także dużą popularnością wśród klientów indywidualnych.

Marki Premium, które zwiększają z roku na rok swój udział w rynku samochodów w Polsce, to:

 • Audi
 • Mercedes
 • Volvo
 • BMW

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się także na wymianę służbowych aut we flocie na ekologiczne hybrydy. Samochód hybrydowy w firmie to oszczędność, niezawodność oraz wysoka wartość odkupu, auta te są szczególnie polecane do poruszania się w ruchu miejskim.

Ranking bestsellerowych aut w leasingu

Leasing aut to korzystna opcja dla przedsiębiorstw, którym zależy na niskich ratach miesięcznych i możliwości wymiany pojazdów co kilka lat. Wydatki związane z samochodem można wpisać w koszt prowadzenia faktury, dzięki czemu można zaoszczędzić wiele tysięcy złotych.

Najczęściej kupowane marki w leasingu, to:

 • Skoda
 • Volkswagen
 • Opel
 • Ford
 • Toyota

Ceny służbowych aut mogą się wahać od 50 tysięcy złotych do nawet 130 tysięcy złotych, w zależności od modelu i aktualnych ofert promocyjnych.