Nowoczesne metody pożyczania pieniędzy – na telefon lub przez internet – wady i zalety

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Pożyczka przez internet dla wielu z nas to doskonały sposób na wsparcie budżetu w trudniejszych momentach. Podejmując decyzję o wzięciu pożyczki na telefon lub online, warto jednak pamiętać także o jej wadach.

Procedura jest szybka, nie wymaga kompletowania dokumentów i wiąże się z niedużym ryzykiem odrzucenia wniosku. A jakby tego było mało – by ją zaciągnąć nie musisz nawet ruszać się sprzed komputera. Szybkie pożyczki przez internet lub telefon mogą wydawać się idealną opcją dla osób potrzebujących szybkiej gotówki.

Niestety, mimo oczywistych zalet, mają również poważne wady. Przygotowaliśmy dla ciebie zestawienie plusów i minusów tego rozwiązania, dzięki którym – mamy nadzieję – łatwiej ci będzie podjąć decyzję.

Pożyczka przez internet i telefon – zalety

Pożyczka przez internet dla twojego budżetu może okazać się zarówno ratunkiem, jak i poważnym nadwyrężeniem. Bez względu na to, jakie wady wiążą się z jej zaciągnięciem, trzeba przyznać, że zalety tego rozwiązania czynią z niego – przynajmniej pozornie – bardzo atrakcyjną opcję.

Wygoda. To chyba najważniejsza zaleta pożyczek online. Potrzebną ci sumę możesz bowiem pożyczyć nie ruszając się z kanapy, wszystkie formalności załatwiając przez internet lub telefon. Jako potwierdzenie twojej tożsamości wystarczy wykonanie mikroprzelewu lub przesłanie skanu dowodu osobistego.

Bez BIK. Ten atut docenią przede wszystkim konsumenci, którym przy spłacie poprzednich zobowiązań powinęła się noga. Firmy oferujące szybkie pożyczki online rzadko bowiem sprawdzają swoich klientów w bazach BIK i KRD. Dzięki temu szansę na uzyskanie pieniędzy masz nawet, jeśli twoja historia pozostawia wiele do życzenia.

Szybka decyzja. Jeśli brałeś kredyt bankowy na pewno pamiętasz, że wiązał się on z wieloma formalnościami oraz długim czasem oczekiwania na decyzję. W przypadku pożyczki przez internet informację o tym, czy będzie ona przyznana, otrzymujesz już po kilkunastu minutach. A to oznacza, że pieniądze trafią na twoje konto najpóźniej następnego dnia.

Krótki termin. Ten aspekt można interpretować tak jako wadę, jak i zaletę. Jeśli pożyczkę traktujesz jako doraźne wsparcie dla domowego budżetu i jesteś świadomy wszystkich związanych z nią kosztów, krótki termin spłaty będzie niezaprzeczalną zaletą. Po miesiącu lub dwóch nie będziesz musiał martwić się spłacaniem kolejnych rat.

Pożyczka na telefon lub online – wady

Jak wszystkie inne produkty finansowe, pożyczka na telefon czy przez internet ma także wady. By uniknąć problemów, przy podejmowaniu decyzji koniecznie powinieneś o nich pamiętać. Są to przede wszystkim:

Wyższe koszty. Szybkie pożyczki są wyżej oprocentowane niż kredyty bankowe i mogą towarzyszyć im dodatkowe opłaty. By ustrzec się błędnych decyzji, umowę z firmą pożyczkową warto skonsultować z zaufanym doradcą kredytową, który wskaże ewentualne niepokojące zapisy i powie, kiedy należy zrezygnować jej podpisania.

Większe ryzyko. Krótki termin spłaty to wygoda, ale też większe ryzyko. Jest ono tym większe, że firmy udzielające szybkich pożyczek nakładają wysokie opłaty na klientów chcących przedłużyć okres spłaty. Jeśli jednak wiesz, że w ustalonym czasie nie zdołasz spłacić zobowiązania, takie rozwiązanie będzie lepsze niż zerwanie umowy i postępowanie egzekucyjne.

Jeśli rozważasz pożyczenie dużej kwoty, to lepiej zdecydować się na złożenie wniosku o kredyt bankowy. W tym pomóc może doradca kredytowy, który współpracuje także przy tzw. “trudnych kredytach”, czyli np. dla osób z niską zdolnością kredytową czy nie posiadających historii kredytowej.