Nowoczesne rozwiązania w przedsiębiorstwie? Poznaj sposoby!

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Prowadzisz mały biznes, chcesz stale odpowiadać na wyzwania rynkowe? Dowiedz się na co warto postawić i gdzie szukać pomocy?

Nie bój się innowacji

Czasem, aby zdobyć przewagę nad konkurencją musisz podjąć pewne ryzyko i postawiać na coś nieoczywistego. Pokrótce na tym polega stawianie na innowacje – może się to przejawiać w obsłudze klienta, logistyce czy samym produkcie. Obserwuj inne branże, rozmawiaj z ludźmi zarówno związanymi bezpośrednio z Twoją branżą, jak i osobami spoza niej. To pozwoli Ci złapać szerszy kontekst, ale czasem dzięki temu możesz przełamać pewną branżową monotonię. W jaki sposób możesz jeszcze szukać innowacji? Przede wszystkim możesz chodzić na różnego rodzaju spotkania i konferencje (z Twojej branży oraz innych), rób research w Internecie (znajdziesz tam mnóstwo inspiracji oraz rozwiązań), czytaj artykuły/książki (nie tylko branżowe). To wszystko może Cię zainspirować oraz być wyzwalaczem do stworzenie i wdrożenia innowacji w swoim przedsiębiorstwie. Pamiętaj słuchaj swoich klient i dostosowuj produkt bądź usługę do ich prawdziwych potrzeb.

Nowe technologie na wyciągnięcie ręki

Rozwój technologiczny trwa, różnego rodzaju branże coraz częściej z nich korzystają. Takim przykładem może być np. dostępność do Internetu bezprzewodowego (jeśli prowadzisz restaurację lub hotel), ale również inne przystępności takie jak – płatności bezgotówkowe (płatności telefonem, płatności nfc, płatności mobilne). Zdarza się, że klienci rezygnują z zakupu/usługi, jeśli punkt usługowo-handlowy nie umożliwia takich urządzeń jak terminal płatniczy (płatności bezgotówkowe).

Terminal płatniczy bez abonamentu

Czy wiesz, że będąc mikro lub małym przedsiębiorą możesz otrzymać terminal bez abonamentu? Wraz z początkiem 2018r. wystartował program wspierający płatności bezgotówkowe w Polsce, za który odpowiedzialna jest Fundacja „Polska Bezgotówkowa”. Której celem jest popularyzacja oraz promocja płatności bezgotówkowych. Fundacja może zapewnić CI terminal płatniczy bez abonamentu (przez 12 miesięcy) oraz pokryć koszty samego urządzenia (terminal płatniczy). Więcej szczegółów o Programie Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego oraz na informacje na temat Fundacji „Polska Bezgotówkowa” znajdziesz na stroni fundacji.