Oryginalne części samochodowe z ASO

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Samochód to jedna z najlepszych metod przemieszczania się z punktu A do punktu B. Choć szybka i komfortowa to często znienacka może wystąpić problem, który będzie wymagał wizyty w warsztacie. Mechanik diagnozując problem przedstawia jego rozwiązanie i często za tym idzie trzeba wymienić niektóre części. Co wybrać? Oryginalne części czy zamienniki? Przed takim problemem zawsze staje właściciel samochodu. W tym artykule dowiesz się dlaczego warto stawiać na oryginalne części samochodowe. 

Oryginalne części ASO dla samochodu

Zanim przejdziemy do zalet wynikających z wyboru oryginalnych części wytłumaczymy czym jest ASO. ASO to Autoryzowane Serwisy Obsługi gdzie montuje się takie same oryginalne części do auta jak przy jego produkcji. Można je zakupić na stronie internetowej Allegro od autoryzowanych dealerów. Jak rozpoznać oryginalne części? To bardzo proste! Na takich częściach widnieje logo firmy, która wyprodukowała dany pojazd. Niestety przy wyborze oryginalnych części musimy liczyć się z większą ceną, ale dostajemy produkt z wieloma zaletami, które w późniejszym rozrachunku są bardziej opłacalne. 

Dlaczego warto zdecydować się na oryginalne części z ASO?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy wybierając oryginalne części mamy więcej plusów choć cena na samym początku może wydawać się zbyt wysoka to patrząc na to, że takie części potrafią wytrzymać pare lat jest to zdecydowanie lepszy wybór w przeciwieństwie do części samochodowych nieoryginalnych, które mogą się zepsuć w bardzo szybkim tempie. Co za tym idzie ponowne wydanie pieniędzy na dokładnie ten sam element. Korzyści występujące przy wyborze i zakupie oryginalnych części to:

  1. Wysoka jakość, która gwarantuje nam niezawodność oraz wytrzymałość przez wiele lat. Części wykonane są z najlepszych materiałów. 
  2. Gwarancje producenta przez 2 lata.
  3. Mniejsze koszty wymiany części w serwisie autoryzowanym.
  4. Rzadsze wizyty w serwisach ze względu na dobre wykonanie części i mniejsze prawdopodobieństwo zepsucia się ponownie tego samego elementu, który został wymieniony. W przeciwieństwie do części zamiennych nieoryginalnych.
  5. Przede wszystkim bezpieczeństwo. Mamy pewność, że każda część została dokładnie przetestowana przez osoby z wieloletnim doświadczeniem. (Wykonane liczne atesty.) Co za tym idzie dostajemy element gwarantujący niezawodność pod czas jazdy. 
  6. Trwałość – części oryginalne ulegają uszkodzeniom dopiero po długich latach eksploatacji. 
  7. Wybierając oryginalne części mamy pewność, że są one idealnie dopasowane parametrami do naszego modelu samochodu.
  8. Wybierając oryginalne części podwyższamy wartość samochodu.

Jak widać wybierając oryginalne części samochodowe z ASO mamy pewność, że zakupione elementy wpływają na długą żywotność naszego pojazdu, bezpieczeństwo nasze i naszej rodziny pod czas podróży, gwarancje producenta na kilka lat oraz wyższą cenę auta, gdy chcemy go sprzedać.