Planujesz wziąć pierwszy kredyt? Te warunki musisz spełnić

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kredyt gotówkowy pozwala na spełnienie wielu marzeń, na które nie możemy sobie często pozwolić z obecnej pensji. Aby zrealizować swoje cele, warto jest rozpatrzyć możliwość wzięcia kredytu. Jednak nie każdy dostanie pozytywną decyzję z banku. Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać kredyt?

Obecnie banki są bardzo przychylne klientom, nie wymagają aż tylu formalności, jak niegdyś. Wzięcie kredytu jest opłacalne, jeżeli nagle zepsuł się jakiś sprzęt domowy, samochód, lub brakuje gotówki na ważne bieżące wydatki. Decydując się na kredyt należy jednak pamiętać o tym, by jego spłata nie wykraczała ponad nasze możliwości finansowe. Najlepiej jest także wziąć kredyt na krótki czas, tak by uniknąć wysokich odsetek.

Zdolność kredytowa

Pierwszą rzeczą, którą sprawdza każdy bank, jest nasza zdolność i wiarygodność kredytowa. Bank nie udzieli pożyczki klientowi, który nie ma możliwości spłacenia zaciągniętej sumy pieniędzy. Jest to zabezpieczenie niezwykle istotne zarówno dla banku, jaki dla klienta. Zdolność kredytowa oznacza więc możliwość spłaty kredytu, wraz ze wszystkimi odsetkami, w terminie określonym przez umowę. Natomiast wiarygodność kredytowa, to historia pożyczek jakie dokonaliśmy do tej pory. Bank bierze pod uwagę regularność w spłacie dotychczasowych zobowiązań. Jeżeli na koncie nie mamy debetu, oraz nasze karty kredytowe są spłacane w terminie, nie mamy się o co martwić. Brak nieuregulowanych długów jest dla banku z sygnałem, o wiarygodności klienta. Ponadto dobrym aspektem jest zaciąganie kredytu w banku, którego klientami jesteśmy już od dłuższego czasu. Świadczy to także o lojalności, oraz zapewnia różnego rodzaju dodatkowe oferty.

Niezbędne dokumenty

Każdy bank określa dostarczenia jakich dokumentów wymaga od klienta. Przede wszystkim jest to dokument potwierdzający tożsamość. Na jego podstawie weryfikowane są wszelkie informacje, takie jak wiek płeć czy narodowość. By móc ubiegać się o kredyt, niezbędne jest posiadanie aktualnego dowodu osobistego. Kolejnym dokumentem który jest wymagany przez banki jest zaświadczenie o dochodach. Na tej podstawie Bank decyduje, czy posiadamy zdolność kredytową. Zaświadczenie o dochodach można otrzymać od pracodawcy. Jest to formularz, na którym wykazane będą wszelkie dochody w ciągu miesiąca. Często Bank oczekuje także dostarczenia wyciągu z konta bankowego z ostatnich trzech miesięcy. Na banku jest to informacja o stabilności finansowej. Często także wystarczy oświadczenie klienta, potwierdzające ile udaje mu się zarabiać.

Dopasowanie kredytu pod indywidualne potrzeby

Ofert kredytów na rynku jest bardzo wiele. Dlatego łatwo dopasować je pod indywidualne potrzeby. Decydując się na kredyt na początku należy określić cel kredytowania. Potrzeby, takie jak samochód czy artykuły gospodarstwa domowego  wymagają znacznie niższego kredytu, niż na przykład zakup mieszkania.  Ponadto lepiej jest je wziąć w możliwie w najmniejszym okresie czasu, przeznaczonym na spłatę.