Poleasingowe ultrabooki idealne dla studenta

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zastanawiasz się nad kupnem ultrabooka? Modele poleasingowe to idealne rozwiązanie dla studentów. Sprawdź ofertę i przekonaj się sam.

Czym właściwie jest ultrabook?

Rynek technologiczny zmienia się z dnia na dzień. Co rusz pojawiają się nowe nowinki, pomysły i rozwiązania. Teraz szczególnie modne są ultrabooki. Są one podobne, niemal identyczne jak zwykłe laptopy, lecz charakteryzuje je ich lekkość, smukłość, mobilność oraz energooszczędność. Wszystkie te zalety, które sprawiają, że ultrabook jest idealnym narzędziem do pracy poza domem, nie mogą jednak odbywać się kosztem podzespołów.

Charakterystyka ultrabook’a

Dla wielu rozróżnienie lekkiego laptopa od ultrabooka to problem. Nie wszystkie bowiem mają to w nazwie. Są jednak pewne kryteria, jakie dany sprzęt musi spełnić. Jedno z nich to waga nieprzekraczająca 2 kg. Druga to maksimum 20 mm grubości. Kolejne to minimum 5-6 h trzymania baterii, dysk SSD lub hybrydowy czy min 4 GB pamięci RAM.

Ultrabook idealny dla studenta

Przejdźmy jednak do konkretów i zastanówmy się, jaki ultrabook będzie tym idealnym dla studenta. Dla osoby spędzającej dużo czasu poza domem, działającej w grupie, przemieszczającej się często z miejsca na miejsca dobrze sprawdzi się ruchomy ekran dotykowy. To zapewnia wygodę oraz elastyczność.

Ważne będą również rozmiary takiego sprzętu. Nie ma co łakomić się na 15-calowe ekrany. W zupełności wystarczy 10-11 cali, które łatwo jest schować do torby i transportować w dowolne miejsca. Nie wymagaj jednak od ultrabooka poleasingowego dedykowanej karty graficznej czy dużej pamięci RAM. 4 GB do codziennego użytkowania oraz zintegrowana karta graficzna, w zupełności wystarczą.

Ktoś powiedziałby, że w przypadku sprzętu dla studenta, najbardziej istotna jest cena. Można znaleźć ultrabooka godnego uwagi, lecz niekoniecznie przeznaczonego do gier do 1000 zł. Droższe modele będą miały większe możliwości, lepszą grafikę, a jakość materiałów, z których są wykonane, będzie wyższa. To ostatnie może być akurat bardzo ważne dla studenta.

Odporność na wstrząsy czy ewentualne upadki zawsze się przyda. Pamiętaj jednak, że ultrabook to nie laptop. Jeśli jesteś studentem, postaw na aspekty praktyczne, a specjalny sprzęt do gier czy obsługi programów graficznych zostaw w domu.