Poleasingowe ultrabooki

Ultrabooki to bardzo lekkie laptopy, przeznaczone do mniej wydajnych zadań, ale oferujące za to bardzo dobry czas na baterii i kompaktowe wymiary. Tak na prawdę są to laptopy, jednak ich matryca nie przekracza zazwyczaj 12 cali. Planujesz zakup poleasingowego ultrabooka? Zobacz ten poradnik.

Ultrabooki poleasingowe

Ultrabooki zazwyczaj najczęściej i najchętniej wybierane są przez studentów. Dzięki małym wymiarom mieszczą się idealnie w plecaku lub torbie, a ich cena nierzadko jest bardzo konkurencyjna w zestawieniu ze standardowymi laptopami. Wybór wydaje się oczywisty i decyzja zakupowa łatwa, jednak nie zawsze mamy w „kieszeni” tyle gotówki, aby pozwolić sobie na zakup nowego ultrabooka. Wtedy do gry wchodzą poleasingowe utrabooki dostępne w ofercie sklepów takich jak PCLider.pl.

Wybieramy poleasingowe ultrabooki

Wybierając ultrabooka (poleasingowego jak i nowego) warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  1. Gdzie będziemy go używać?
  2. Do czego będzie nam służył?
  3. Jaki mamy budżet?

Gdy znamy odpowiedź na te pytania, możemy usiąść do przeglądania oferty dostępnej w sklepie internetowym. Wszystkie ultrabooki, także poleasingowe będą miały dobre czasy na baterii pod warunkiem, że będzie ona w dobrym stanie technicznym. Warto to sprawdzić. Oprócz tego przemyśl, czy aby na pewno potrzebujesz 12-calowy ekran. Może warto wybrać mniejszy, 9-10-calowy w lepszej cenie?

Przed zakupem sprawdź także rozmiar obudowy ultrabooka, pojemność dysku i oczywiście stan wizualno-techniczny. Pamiętaj, że kupując poleasingowe utrabooki otrzymujesz sprzęt będący po leasingu – oznacza to, że był on używany w dużych firmach i korporacjach, dzięki czemu atrakcyjna cena idzie w parze z dobrą jakością.