Poleasingowy MacBook – warto?

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

MacBooki to laptopy od firmy Apple. Charakteryzują się one świetną wydajnością oraz wytrzymałością. Niestety, cena takiego sprzętu jest wysoka i niewiele osób decyduje się na takowy zakup. Z pomocą przychodzą jednak urządzenia poleasingowe, wśród których mogą znajdować się laptopy Apple.

Specyfikacja laptopa

Podzespoły zaimplementowane w MacBooku są naprawdę dobre, a sam laptop jest niezwykle wydajny. Na rynku istnieje wiele modeli laptopa, które mają różne specyfikacje. Istnieją 2 wersje MacBooków – MacBook Air (11-sto oraz 13-sto calowy wyświetlacz) i MacBook Pro (13-sto oraz 15-sto calowy wyświetlacz). W każdym nowym sprzęcie znajduje się dysk SSD, który jest dużo szybszy od standardowego HDD. Niestety, pojemność takich dysków jest mniejsza od tych wolniejszych. Do wyboru mamy laptopy z dyskami o pojemności 128, 256 oraz 512 GB. Dyski z 1 TB pamięci produkowane są rzadko, najczęściej na specjalne zamówienie. W MacBookach znajdują się procesory dwurdzeniowe (w 13 calowej wersji) oraz czterordzeniowe (w 15 calowej wersji) firmy Intel, kolejno serii i5 oraz i7. Najlepiej jest wybrać drugi wariant, jednak jak wiadomo, wiąże się to z wyższą ceną. W zdecydowanej większości laptopów znajdują się zintegrowane karty graficzne. Wyjątkiem są najdroższe modele, gdzie znajduje się karta GeForce GT 750M. Uwagę przykuwa świetny wyświetlacz, który ma wysoką rozdzielczość. MacBooki Air posiadają rozdzielczość 1366×768 px (11 cali) i 1440×900 px (13 cali). MacBooki Pro, które są droższe, mają rozdzielczość 2560×1600 px (13 cali) oraz 2880×1800 px (15 cali).

Czy warto wybrać poleasingowego MacBooka?

Poleasingowy MacBook na pewno będzie tańszy niż nowy, prosto od producenta. Tego typu sprzęty, jak wiadomo, są używane i ich parametry mogą być już nieco gorsze w przeciwieństwie do nowego sprzętu. Warto jednak podkreślić, że laptopy od Apple mają wysoką jakość wykonania, a same podzespoły nie są specjalnie awaryjne i mogą działać na wysokich obrotach przez kilka lat – podobnie jak iPhone’y. Na pewno ich mocnymi stronami są świetne wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, co poprawia komfort pracy. Ponadto MacBooki posiadają mocne baterie, które potrafią trzymać na jednym ładowaniu kilka dni. Za tym sprzętem przemawia również prosty i szybko działający interfejs. Minusem jest to, że aktualnie na rynku istnieje sporo innych laptopów, które są dużo tańsze, a mają lepszą specyfikację.

Osoby, które zastanawiają się nad kupnem MacBooka, a cena nie jest dla nich specjalnie ważna, powinny sięgnąć po produkt Apple. Jednak osoby, którym zależy na wysokiej wydajności i niskiej cenie, powinny zastanowić się nad kupnem innego laptopa.