Pożyczki społecznościowe – co to takiego?

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Pożyczki społecznościowe to pożyczki, w których trakcie zostaje zawarta transakcja bezpośrednio pomiędzy dwoma osobami fizycznymi. Tego typu pożyczka może zostać zawarta przez Internet, bez udziału takich instytucji jak bank. Co warto o nich wiedzieć?

Pożyczki społecznościowe w Polsce

Pożyczki społecznościowe (z języka angielskiego peer-to-peer lub social lending) funkcjonują w Polsce już od 10 lat, ale dopiero niedawno zaczęły zdobywać coraz więcej zwolenników i stały się popularną formą pożyczania pieniędzy.

Zalety tej formy kredytu to:

  • Niskie koszta pożyczki
  • Łatwa procedura otrzymania pieniędzy
  • Elastyczne warunki spłaty
  • Niskie opłaty wstępne, prowizje oraz oprocentowanie
  • Brak pośredników – instytucji finansowych
  • Brak konieczności posiadania poręczycieli
  • Wyższy stopień bezpieczeństwa niż w przypadku chwilówek

Jak zawierane są pożyczki społecznościowe?

Pożyczki społecznościowe są zawierane przez Internet i udzielane są na podstawie umowy zawartej między dwoma osobami fizycznymi. Warunki pożyczki są ustalane przez obie strony – pożyczkodawcę (inwestora) i pożyczkobiorcę za pomocą specjalnej platformy. To dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują pieniędzy, ale znajdują się w sytuacji, w której nie mogą liczyć na wsparcie banku. Skorzystać z tej opcji mogą na przykład osoby, które nie posiadają historii kredytowej.

Jak znaleźć pożyczki społecznościowe?

Jeśli chcesz pożyczyć pieniądze na zasadzie pożyczki społecznościowej, bez pośredników – banków i firm pożyczkowych, możesz skorzystać z takich serwisów jak na przykład Finansowo.pl oraz Fellow Finance. Platformy te oferują elastyczne formy pożyczek, w których sam ustalasz wysokość kwoty i czas spłaty.

Rejestracja na platformie pożyczkowej

Aby uzyskać wsparcie finansowe, należy zarejestrować się na platformie, a następnie przejść pozytywnie proces weryfikacji danych, by podnieść swoją wiarygodność jako pożyczkobiorcy. System platformy pracuje w oparciu o tzw. ratingi – im większa wiarygodność, tym większa szansa na zawarcie transakcji!

Pożyczkobiorca może wybrać najkorzystniejszą formę pożyczki i przeznaczyć pożyczoną kwotę na dowolny cel. Dzięki platformom obsługującym pożyczki społecznościowe możliwe jest połączenie inwestora z pożyczkobiorcą i szybkie uzyskanie kredytu bez dodatkowych ukrytych kosztów.