Raiffeisen – poleasingowe samochody i maszyny

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W ofercie banku Raiffeisen Polbank Polska znajduje się bardzo wiele modeli poleasingowych pojazdów i maszyn. Bank umożliwia korzystny zakup używanych samochodów i specjalistycznych maszyn, a także ułatwia wzięcie na nie kredytu firma oraz osobom prywatnym. Szukając nowego pojazdu, warto więc zapoznać się z ofertą Raiffeisen na poleasingowe samochody i maszyny.

Co się bardziej opłaca?

Firmy które decydują się na zakup samochodu, często stają przed pytaniem, czy zdecydować się na leasing czy kredyt, a może zakup samochodu poleasingowego. Zakup samochodów po leasingowych jest szczególnie korzystny dla przedsiębiorstw, które znajdują się na początku swojej drogi. Nie dysponując zbyt dużymi zasobami finansowymi, pozwalającymi na zakup nowych maszyn i pojazdów, powinny rozejrzeć się za opcją zakupy pojazdów po leasingowych. Należy pamiętać o tym że bezpośredni koszt zakupu pojazdu opłaca się zazwyczaj za gotówkę. Dzięki temu rozwiązaniu, dokładnie wiemy jaka jest końcowa cena zakupu. Często też można próbować negocjować cenę na korzystniejszych warunkach. Ważną decyzją, jaką trzeba podjąć jest wybór pomiędzy kredytem a leasingiem. Przyjęło się uważać że ostatecznie leasing jest droższy niż kredyt. Jest to jednak uzależnione od wielu czynników, tak jak na przykład historia kredytowa czy zdolność. W ostateczności może się okazać że kredyt na samochód będzie droższy od leasingu, z powodu kosztów dodatkowych, jaku ubezpieczenie kredytu.

Ukryte koszty bezpośredniego zakupu pojazdów poleasingowych

Należy pamiętać także o tym, że z bezpośrednim zakupem pojazdów poleasingowych wiążą się także koszty dodatkowe. Jest to przede wszystkim VAT, który należy rozliczyć w miesiącu w którym dokonany został zakup. Zazwyczaj trzeba ponieść całą kwotę podatku VAT. Nieco inaczej ma się sytuacja w przypadku leasingu pojazdu. Wtedy VAT rozliczany jest w czynszach miesięcznych, co może być opcją korzystniejsze dla naszej firmy. Drugim kosztem na który warto zwrócić uwagę jest podatek dochodowy, który musimy odprowadzić od zakupu pojazdu.

Samochód nowy czy używany?

W zależności od potrzeb firmy, oraz jej możliwości finansowych, należy zastanowić się nad kupnem samochodu nowego czy używanego. Warto także rozpatrzyć zakup samochodów po leasingowych. Samochody poleasingowe zazwyczaj używane był jedynie w niewielkim stopniu przez poprzednich właścicieli Warto zaznajomić się z ofertą Raiffeisen na poleasingowe samochody, gdzie można odnaleźć bardzo wiele modeli atrakcyjnych cenach. Zakup samochodu poleasingowego w ramach oferty Raiffeisen, pozwala na cieszenie się pojazdem będącym w bardzo dobrej sytuacji technicznej. Często samochody poleasingowe to modele z najwyższych półek cenowych, dostępne w kwotach znacznie niższych niż pierwotne. Ponadto można liczyć na preferencyjne kredyty na samochody poleasingowe, jeżeli będziemy korzystać z oferty na towary poleasingowy w Raiffeisen. Konsultanci ułatwiają dostęp do wybranych modeli, a także doradzają w kwestii kredytu. Pomagają także w trakcie zakupu za gotówkę.