Sposób na kłopoty finansowe, czyli jak zdobyć pożyczkę bez zdolności kredytowej

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Nie masz pieniędzy na koncie? Brakuje ci na bieżące wydatki? A może nie stać cię na spłatę kredytu? Nie panikuj! Istnieje wiele sposobów, by szybko i skutecznie zdobyć pieniądze, nawet jeśli nie masz zdolności kredytowej. Fakt faktem, żaden bank nie udzieli ci kredytu, ale też nie o tym teraz mówimy: w sytuacji kryzysowej najważniejsze jest zaradzenie chwilowym bolączkom i najnaglejszym potrzebom – dopiero gdy kryzys zostanie zażegnany można skupić się na całościowym i kompleksowym planie naprawczym.

Brak zdolności kredytowej to nie koniec świata. Fakt, że nie masz zdolności kredytowej albo jest ona kiepska wcale nie oznacza, że nie jesteś w stanie pożyczać pieniędzy: możemy zapewnić, że jest na rynku wiele firm i instytucji pozabankowych, które na preferencyjnych warunkach są gotowe pożyczyć ci różne, także całkiem duże, sumy pieniędzy. Nie martw się więc, tylko weź do roboty i poszukaj rozwiązania swoich problemów.

Na początku warto spróbować poprawić swoją zdolność kredytową. Aby to zrobić najłatwiej jest zwiększyć dochody gospodarstwa domowego lub zmniejszyć jego wydatki – na przykład poprzez spłacenie jakiegoś kredytu. Jednak jeśli szukasz pomocy finansowej najpewniej nie jesteś w stanie tak ot zmniejszyć wydatkóœ lub zwiększyć swoich przychodów – mimo to, warto zaznaczyć, że są one ważnym wyznacznikiem zdolności kredytowej. Poza tym wyliczając zdolność kredytową banki biorą pod uwagę rodzaj zatrudnienia danej osoby, a także jej historię kredytową. Sprawdzają również, czy jest wpisana do krajowego rejestru dłużników. Jeśli tak, sprawa jest z góry przegrana, ponieważ jako dłużnik nie masz możliwości uzyskania kredytu w banku.

Warto jednak zauważyć, że na banku nie kończą się Twoje możliwości pozyskiwania pieniędzy. I nie chodzi o to, że możesz iść do sąsiada albo do kuzyna i prosić go o prywatną pożyczkę – to może zrobić każdy z nas, jednak w praktyce mało kto się na to decyduje, bo nie warto. Jeśli tylko mielibyśmy mieć jakiś problem ze spłatą, Zepsujemy nasze relacje z sąsiadem czy kuzynem, a nawet jeśli spłacimy wszystko w terminie, i tak może dojść do nieprzyjemności. Zawsze lepiej udać się do firmy, gdzie pomoc dostaniem od instytucji, a nie od prywatnego człowieka.

Różnego rodzaju instytucje pozabankowe oferują pożyczki dla ludzi bez zdolności kredytowej. Nie da się w ten sposób dostać kredytu hipotecznego, ale pożyczki na mniejsze kwoty jak najbardziej. Popularną formą pożyczek dla osób bez zdolności kredytowej są chwilówki dla zadłużonych, dzięki którym ludzie mający inne zobowiązania finansowe mogą na kilka tygodni pożyczyć niewielkie kwoty pieniędzy by podratować swój tragiczny budżet. Firmy pożyczkowe bardzo często udzielają pożyczek “na dowód” – wystarczy mieć dowód osobisty i nic więcej, by dostać pieniądze. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nikt nie będzie weryfikował naszej historii kredytowej czy naszej obecności w Krajowym Rejestrze Dłużników. To wspaniałe rozwiązanie dla ludzi, którzy mają już długi, a mimo to nagle potrzebują finansowego wsparcia.