Subaru Impreza – klasyk wśród pojazdów rajdowych

Subaru Impreza wielokrotnie triumfował w rajdowych mistrzostwach świata WRC. Maksymalna prędkość auta to 250 km/h. Aby przejechać się tym samochodem, należy udać się na jeden z torów wyścigowych m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie czy Trójmieście. Jest to również świetny prezent dla miłośników motoryzacji i wyścigów rajdowych.

Największym konkurentem Subaru Impreza jest Mitsubishi Lancer Evolution. Każdego roku firmy te prześcigają się w produkcji lepszych części, dzięki czemu napędza się rynek samochodów rajdowych.

Subaru Impreza – parametry i charakterystyka

Subaru Impreza jest produkowany od 1992 roku. Już dwa lata później pojazd ten triumfował w rajdowych mistrzostwach świata, gdzie za sterem siedział legendarny kierowca WRC Colin McRae. Pojazd ten ma silnik typu boxer o pojemności 2457 cm³. Dzięki temu osiąga on moc 300 KM, a maksymalna prędkość tego auta to 250 km/h. Subaru Impreza ma oczywiście napęd na cztery koła, dzięki czemu idealnie trzyma się nawierzchni. Subaru WRX STI powstał w 2014 roku i został zbudowany na oddzielnej płycie podłogowej. Skrót STI oznacza Subaru Tecnica International, co jest działem firmy przygotowującym te samochody do rajdowych wyścigów.

Jak przejechać się Subaru Impreza?

Trudno znaleźć lepszy prezent dla fana wyścigów rajdowych niż jazda Subaru. Prezent ten jest dostępny na torach wyścigowych m.in. w Poznaniu Warszawie, Białymstoku, Radomiu, Pilicy, Toruniu czy Krakowie. Aby zrealizować tę atrakcję, należy udać się na jedną ze stron internetowych sprzedających vouchery umożliwiające wejście na tor. Po przybyciu na wstępie uczestnik otrzymuje krótki wykład teoretyczny na temat specyfiki jazdy, a następnie wybiera nawierzchnię, na której chce spróbować swoich sił. Do wyboru ma beton, asfalt i płyty betonowe. Długość jednego okrążenia waha się od 1200 m do 4100 m. Podczas całego przejazdu na fotelu pasażera będzie czuwał doświadczony instruktor, który doskonale zna ten pojazd i nawierzchnię. Uczestnik atrakcji będzie mógł poczuć się jak profesjonalny kierowca rajdowy, ponieważ Subaru Impreza WRX STI przyspiesza do 100 km/h w ciągu 5.2 sekund! Jest to więc doskonały prezent dla miłośników szybkich aut oraz wyścigów rajdowych. Przejazd Subaru wyzwala też niezwykłe pokłady adrenaliny, więc niewątpliwie jest to doświadczenie dla ludzi o mocnych nerwach.