Święta w branży e-commerce – jak się do nich przygotować?

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Okres przedświąteczny oraz świąteczny to najgorętszy czas sprzedażowy, zwłaszcza w branży e-commerce. Jak się przygotować do Świąt? Jakie strategie warto wcześniej wdrożyć w swojej firmie?

Przygotuj specjalną kampanię promocyjną

Większość wydatków w okresie świątecznym nie dotyczy żywności, a prezentów! Aby przyciągnąć jak najwięcej klientów, zaplanuj z wyprzedzeniem kampanię świąteczną dla swojego e-biznesu! Atrakcyjne dla klientów treści możesz publikować na firmowym blogu, nie zaniedbuj także firmowych profili na portalach społecznościowych typu Facebook, Pinterest, czy Instagram. Zadbaj o to, by przygotowane treści były estetyczne pod kątem graficznym, zaplanuj również szereg świątecznych promocji oraz konkursów z nagrodami (np. konkurs selfie z hasztagowaniem) dla swoich klientów, aby zwiększyć zasięgi reklam Twojej firmy!

Postaw na remarketing

Twoja oferta najlepiej trafi do osób, które już kiedyś odwiedziły Twoją stronę lub korzystały z usług i produktów Twojej firmy. Koszta reklamy remarketingowej są relatywnie niskie w porównaniu z jej efektywnością. Do rozpoczęcia działań remarketingowych konieczne jest wprowadzenie do kodu strony internetowej opcji zapisywania każdej odwiedzającej osobie „ciasteczka” w przeglądarce. Dzięki temu potencjalny klient zostanie dodany do listy remarketingowej i w przyszłości, będzie go można namówić do zakupu produktu, który kiedyś oglądał poprzez wyświetlanie banerów reklamowych. Koszty takiej kampanii zależą od ilości kliknięć i rzeczywistych wejść na stronę internetową, kampanią można zarządzać dzięki wsparciu Google AdWords.

Postaw na świąteczne opakowania biznesowe

Stworzenie wyjątkowego opakowania świątecznego dla biznesu to nie lada wyzwanie. Warto odejść od standardowych rozwiązań i zaprezentować klientowi takie pudełko, które sprawi, że zapamięta naszą firmę jak najlepiej! Okres świąteczny daje ku temu duże możliwości. Eleganckie, kreatywne i niestandardowe opakowanie produktowe zaskoczy klienta oraz wzbudzi w nim wyjątkowo silne i pozytywne emocje względem Twojej marki. Takie pudełko stworzysz między innymi z firmą Packhelp. To wiodący producent opakowań produktowych, które nie tylko są trwałe, ekologiczne i praktyczne, ale też mają ogromny potencjał reklamowy i odgrywają kluczową rolę  w komunikacji z klientem, zarówno tym indywidualnym, jak i biznesowym!