TOP 10 najdroższych dzielnic polskich miast

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Według statystyk Głównego Urzędu Statystycznego Polacy kupują coraz więcej nieruchomości. Rynek nieruchomości kwitnie, a wraz z nim także ceny. Które miasta są najdroższe? Jakie są najdroższe i najmodniejsze polskie dzielnice? Zapraszamy do lektury!

Najdroższe dzielnice polskich miast

Rynek mieszkaniowy rośnie, nie tylko w stolicy kraju. Najdroższe polskie dzielnice to Warszawskie Śródmieście, Mokotów oraz Ochota, ale w innych polskich miastach ceny są równie wysokie!

Najwięcej za mieszkanie zapłacimy w następujących miastach:

  • Warszawa (Mokotów, Ochota, Śródmieście) – metr kwadratowy kosztuje około 12 tysięcy złotych, średnia cena za metr kwadratowy w stolicy to około 8 – 9 tysięcy złotych. Cena za metr kwadratowy w dzielnicy Żoliborz wynosi około 10 tysięcy złotych, średnie ceny na Pradze Północ to prawie 10 tysięcy złotych, w dzielnicy Wilanów ponad 9 tysięcy złotych, a na Ursynowie za metr kwadratowy zapłacimy ponad 8 tysięcy złotych.
  • Wrocław – średnie ceny za metr kwadratowy w stolicy Dolnego Śląska wahają się od 6 do 7 tysięcy złotych
  • Gdańsk – mediana cen za metr kwadratowy w Trójmieście to ponad 6 tysięcy złotych
  • Kraków – mediana cen za metr kwadratowy w Mieście Królów jest podobna jak w Gdańsku

Kolejne w rankingu są: Poznań, Lublin, Szczecin, Katowice, Łódź, Rzeszów. W tych miastach stawka za metr kwadratowy wzrosła o ponad 10% w przeciągu ostatniego roku! Jako przyczyny wzrostu cen nieruchomości specjaliści podają między innymi rosnące ceny materiałów budowlanych, brak siły roboczej oraz problemy z pozyskaniem nowych gruntów pod inwestycje. Ceny mieszkań zależą w dużej mierze od lokalizacji – w tym samym mieście, tylko w innej jego części, ceny spadają nawet o kilka tysięcy.

Ceny mieszkań a popularność kredytów hipotecznych

Ceny mieszkań są tak wysokie, że w wielu przypadkach trzeba by przeznaczać 100% swojej wypłaty i odkładać ją przez kilkanaście lat, by kupić mieszkanie za gotówkę. Nic więc dziwnego, że Polacy coraz częściej decydują się na kredyty hipoteczne.

Zanim zdecydujesz się na kredyt, sprawdź, jakie są minimalne i maksymalne kwoty, na jakie możesz go zaciągnąć oraz sprawdź dokładnie jego Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania (RRSO). RRSO to całkowity koszt kredytu, jaki ponosi konsument, wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym. Dzięki temu wskaźnikowi można łatwo porównać konkurencyjne oferty kredytów konsumenckich i wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie!