Używany sprzęt AGD

W dzisiejszych czasach większość osób decyduje się na nowy sprzęt AGD, prosto z salonu. Istnieje bowiem przekonanie, że używany sprzęt jest gorszy i lepiej jest dopłacić trochę pieniędzy i mieć nowy sprzęt, objęty gwarancją. Czy jest to jednak prawda? Sprawdźmy.

Używany sprzęt nie jest taki zły

Prawdą jest, że używany sprzęt niekoniecznie musi być taki zły, jak mówią konsumenci. Istnieją przypadki, że kupując nowy sprzęt, po krótkim czasie użytkowania, musimy już go odsyłać na gwarancję, bo coś w nim szwankuje. Często również ludzie decydują się wystawić dany sprzęt na sprzedaż zaraz po tym, gdy go zakupią. A dzieje się tak z różnych przyczyn. W tego typu sytuacjach kupujący dużo traci, bowiem musi sprzedać swój sprzęt o dużo niższej cenie niż go zakupił.

Jeśli chodzi o używany sprzęt, nie zawsze musi być on złej jakości. Czasami sprzedawcy oferują sprzęt, który posiada jeszcze gwarancję producenta i jest w bardzo dobrym stanie nie tylko wizualnym, ale i technicznym. Dodatkowo, kupując używany sprzęt, jeśli nie posiada on już gwarancji producenta, można dostać gwarancję od sprzedawcy, która trwa 2 tygodnie lub nawet miesiąc.

Żyjemy w czasach, gdy sprzęt AGD drożeje. Przykładowo, na nowego laptopa, który sprosta naszym oczekiwaniom (w niektórych przypadkach wysokim), należy wydać minimum 1.5 tysiąca złotych. Tańsze mogą okazać się zbyt słabe. Używane zaś, o tej samej, lub podobnej specyfikacji, można dostać nawet za tysiąc złotych i mniej. Prawdą jest, że używany sprzęt może się sprawdzić nawet lepiej niż nowy. Trzeba tylko wybierać z głową, a w razie wątpliwości, zapytać kogoś, kto zna temat, co sądzi o danym sprzęcie.

Istnieje wiele pozytywów w używanych sprzętach

Na pewno jednym z pozytywów sprzętu używanego będzie jego cena. Jest ona dużo niższa niż sprzętu prosto ze sklepu. Dodatkowo, niektóre sprzęty używane posiadają jeszcze gwarancję producenta, są w dobrym stanie wizualnym i co ważne – technicznym. Jeśli ktoś często podróżuje i zależy mu na wysokiej jakości wykonania, a np. laptopy z metalową obudową są zbyt drogie, wówczas warto jest się zastanowić nad używaną wersją tego sprzętu.

Gdzie dostać używany sprzęt AGD?

Używany sprzęt AGD można kupić w wielu miejscach. Bardzo duży wybór istnieje w sklepach internetowych takich jak Allegro. Poza tym, takowego sprzętu można szukać na stronach, gdzie używane rzeczy przeważają, czyli np. OLX. Jeśli komuś zależy, aby dokonać zakupu na miejscu, używanego AGD należy szukać w Lombardach. W tego typu sklepach jednak czasami istnieje większe ryzyko kupienia wadliwego sprzętu niż przez internet.