Wypożyczenie samochodu alternatywą dla leasingu? Poznaj zalety wynajmu długoterminowego samochodów

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Coraz więcej osób prowadzących działalność gospodarczą w Polsce decyduje się na korzystanie z usług wypożyczalni samochodów. Jest to w wielu wypadkach bardzo korzystna alternatywa dla zakupu pojazdów firmowych lub leasingu. Jakie są zalety wynajmu długoterminowego samochodu z wypożyczalni?

Czy wynajem samochodu dla firmy się opłaca?

Coraz więcej małych i średnich przedsiębiorców bierze pod rozwagę możliwość średnio lub długoterminowego wynajmu aut do swojej firmy, gdyż oferty wypożyczalni samochodów często są dla nich dużo korzystniejsze niż oferty bankowego leasingu. Dodatkowym plusem są z całą pewnością pakiety korzyści, jakie oferują wypożyczalnie wraz z podpisaniem umowy najmu długoterminowego. Są to między innymi: gwarancja auta zastępczego w przypadku awarii oraz dodatkowe pakiety korzystnych ubezpieczeń. Wynajem długoterminowy charakteryzuje się długim czasem trwania umowy. Są to minimum dwa lata. Jeśli więc nie chcesz wiązać się tak długą umową z wypożyczalnią, warto rozważyć wynajem średnioterminowy, który opiewa na minimum miesiąc, a maksimum na dwa lata. Wynajem samochodów dla firmy polecany jest przedsiębiorcom pragnącym zachować płynność finansową oraz chcącym zaoferować swoim pracownikom nowe i bezpieczne pojazdy służbowe. Więcej na temat korzyści z długoterminowego wynajmu samochodów dla firmy można znaleźć w artykule pt.: „Wypożyczenie samochodu czy leasing? Co opłaca się bardziej w Poznaniu?” na portalu wlkp24.info.

Jakie samochody można wypożyczyć w ramach wynajmu długoterminowego?

Miesięczny koszt wynajmu samochodu służbowego, spośród licznych modeli, jakie oferuje np. wypożyczalnia samochodów w Poznaniu, to koszt porównywalny z ratą kredytu lub leasingu samochodowego. W katalogach dostępnych modeli znajdziemy zarówno wygodne auta miejskie, takie jak Skoda citigo, jak i duże samochody dostawcze. Zależnie od potrzeb danej firmy z pewnością można swobodnie dopasować odpowiednią ofertę dla siebie.