Leasing IT dla aplikacji internetowej
W tym artykule dowiesz się czym jest kalkulator leasingowy oraz w jaki sposób obliczyć ratę leasingu. Sprawdź kalkulator leasingowy i dowiedz się jaka będzie Twoja rata za leasing.
Chcesz sprawdzić, ile wyniesie Cię miesięczna rata leasingu na samochód lub sprzęt dla firmy? Skorzystaj z naszego kalkulatora leasingu przeznaczonego dla osób prywatnych oraz firm. Kalkulator leasingu oddajemy naszym czytelnikom całkowicie za darmo, wystarczy, że wprowadzisz podstawowe dane, a nasz kalkulator leasingu wykona całą pracę za Ciebie!
Kalkulator leasingowy to doskonały sposób na obliczenie raty na nowe i używane samochody, maszyny, sprzęt RTV/AGD lub elektroniczny. Chcąc użyć kalkulatora leasingu wprowadź szczegółowe dane towaru, który chcesz zakupić, a nasz system dokona za Ciebie całkowite obliczenie kosztu leasingu. Kalkulator leasingowy pozwala łatwo i szybko określić przybliżoną kwotę miesięcznej raty za leasing, a także sprawdzić sumę całkowity opłat.
Kalkulator leasingowy w całości opiera się na podanych przez Ciebie danych takich jak wartość leasingowanego przedmiotu, wpłata własna, wykup końcowy, długość trwania leasingu oraz jego oprocentowanie. Kalkulator leasingowy bazuje na naszych unikalnych metodach kalkulacji wartości leasingu oraz miesięcznych wysokości rat leasingowych.
Należy mieć na uwadze jednak, że końcowa leasingu zależna jest od wielu czynników, dlatego może się różnić. Staramy się, aby nasz kalkulator leasingu być jak najbardziej precyzyjny i pomocy przy planowaniu leasingu. Niniejszy kalkulator leasingu nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i ma jedynie charakteru informacyjny i podglądowy.
Leasing to nic innego jak umowa cywilno-prawna. W ramach zawartej umowy na leasing osoba finansująca oddaje stronie korzystającej przedmiot, który jest podstawą niniejszej umowy. Leasing jest zatem pewnego rodzaju najmem.
Leasing daje wiele korzyści leasingobiorcom względem tradycyjnego kredytu:
W Polsce wyróżniamy dwie formy leasingu – są nimi leasing operacyjny oraz leasing finansowy. Podstawową różnicą są prawa w zakresie własności do przedmiotu leasingowanego.
W przypadku, gdy mamy do czynienia z leasingiem operacyjnym, amortyzacja następuje po stornie leasingodawcy. Jest to jednocześnie najpopularniejsza forma finansowania środków trwałych w naszym kraju dla przedsiębiorstw.
W tym przypadku amortyzacja jest rozliczana po stronie osoby będącej leasingobiorcą. W przypadku leasingu finansowego przedmiot umowy wchodzi w skład majątku firmy.
Istnieje również tzw. leasing zwrotny, czyli sposób na uzyskanie gotówki poprzez odsprzedaniu środków trwałych będących na wyposażeniu firmy, a następnie wzięcie ich w leasing. Jest to popularna firma uzyskania dodatkowej gotówki w przedsiębiorstwie.
W Polsce wciąż mało popularny leasing konsumencki umożliwia ten sposób finansowania zakupów dla osób prywatnych.
Więcej o różnicach pomiędzy leasingami przeczytasz w naszym artykule Leasing operacyjny a leasing finansowy.
Już teraz skorzystaj z naszego kalkulatora leasingowego i oblicz swoją ratę leasingową! Skorzystaj z naszego kalkulatora leasingu operacyjnego oraz kalkulatora leasingu finansowego.