Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych

0

Bardzo często można spotkać się z tym, że firmy ubezpieczeniowe sprzedają powypadkowe modele aut, które objęte były ich pakietem. Wiele różnorakich ogłoszeń można znaleźć głównie na portalach, które na co dzień zajmują się motoryzacją. Sam ubezpieczyciel nie posiada własnych platform sprzedażowych przeznaczonych do takich cel5ów. Samą dystrybucję powypadkowego modelu pozostawiają najlepszym specjalistom w tej dziedzinie.

Portale

Większość portali, które zajmują się motoryzacją, posiada także swoja odsłonę w wersji powypadkowej. Auta można tam nabyć poprzez kupno bądź licytację konkretnego modelu.

Ogłoszenia

Ze względu na to, że sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie jest aż tak bardzo rozwinięta i popularna, tego typu ogłoszeń jest stosunkowo mało. Jako porównanie można postawić te oferty, które oferują sprawne, lecz używane samochody. Tych pierwszych na jednej platformie można znaleźć zaledwie kilkaset. Używanych i sprawnych aut natomiast nawet kilkaset tysięcy na jednej stronie. Większość modeli powypadkowych nie nadaje się jednak do ponownego użytku i wystawienia na sprzedaż. Stąd tak małe zasoby w tym sektorze.

Proces wyszukiwania

Możliwość filtrowania ogłoszeń samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych jest bardzo ograniczona. Bardzo często sortowanie może odbyć się na zasadzie malejącej lub rosnącej ceny za dany model, co stanowi całkowite przeciwieństwo używanych aut.

Jak wygląda oferta sprzedażowa?

Każde ogłoszenie opatrzone jest zdjęciem głównym konkretnego samochodu. Wchodząc bezpośrednio w dane ogłoszenie można znaleźć ich dużo więcej. Dzięki temu można zaobserwować realny stan sprzedawanej rzeczy. Cały opis oferty przypomina zwykłą notkę sprzedażową. Oczywiście w tytule uwzględnione jest to, że samochód pochodzi z wypadku i która konkretnie część najbardziej ucierpiała.

Przedstawione są podstawowe informacje, takie jak:

  • model auta,
  • rok produkcji,
  • przebieg,
  • rodzaj paliwa,
  • stan uszkodzenia,
  • kolor,
  • stan.

Wystawca dostarcza także informacji o wszystkich dodatkowych udogodnieniach, jakie posiada samochód. Całe ogłoszenia opatrzone są także indywidualna notatką od osoby lub podmiotu sprzedającego. Oficjalny koszt często ustalany jest bezpośrednio na miejscu, ponieważ sprzedający mogą iść na ustępstwa w tej sferze.

Udostępnij.

Dodaj komentarz