Kalkulator leasingu finansowego

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kalkulator leasingu finansowego to przydatne narzędzie dla przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z opcji dzierżawy pojazdu i zależy im na tym, by obliczyć przybliżone koszty tego rozwiązania. Czym różni się leasing operacyjny od finansowego? Jak oszacować jego opłacalność? Skorzystaj z naszego kalkulatora, by się tego dowiedzieć!

Leasing finansowy – kalkulator – dlaczego go potrzebujesz?

Leasing finansowy wiąże się z wieloma korzyściami dla firmy. Takie rozwiązanie umożliwia między innymi wymianę samochodu po kilku latach. W odróżnieniu od leasingu operacyjnego, w przypadku leasingu finansowego firmy mogą skorzystać z przyspieszonej amortyzacji przedmiotu objętego leasingiem. To leasingobiorca, a nie leasingodawca amortyzuje przedmiot i może to zrobić w dowolny sposób, np. skorzystać z jednorazowej amortyzacji.

Formalności związane z użytkowaniem samochodu na zasadach leasingu finansowego są bardzo proste – w wielu przypadkach, by uzyskać leasing, wystarczy mieć status przedsiębiorcy. O tę formę finansowania mogą się więc ubiegać nawet małe firmy i startupy. Co więcej, przedsiębiorca może pozyskać środki nawet po 2 dniach od złożenia wniosku, bez prezentowania dodatkowego zabezpieczenia. Procedury są więc łatwiejsze niż w przypadku kredytu inwestycyjnego.

Leasing finansowy – zmiany po 2019 roku

W styczniu 2019 roku zmieniły się zasady regulujące leasing finansowy i operacyjny. Zgodnie z nowymi przepisami, samochody osobowe, których wartość przekracza limit określony w ustawie, nie mogą być zamortyzowane w całości.

Dotychczas limit amortyzacji wynosił 20 tysięcy euro, czyli około 86 tysięcy złotych. Obowiązujący aktualnie limit amortyzacji to 150 tysięcy złotych. W przypadku samochodów elektrycznych, limit amortyzacji wynosi 225 tysięcy złotych. Nowe przepisy wprowadzają także ograniczenie, jeśli chodzi o wliczanie wydatków związanych z eksploatacją pojazdu do kosztów uzyskania przychodów.

Kalkulator leasingu finansowego

Ten kalkulator leasingu finansowego pozwala za pomocą kilku podstawowych danych obliczyć najważniejsze dla przedsiębiorcy parametry, takie jak: przybliżona wysokość raty leasingowej, koszt leasingu oraz całkowita suma opłat związanych z usługą. Wystarczy, że wprowadzisz wartość leasingowego przedmiotu, a następnie uzupełnisz kolumny: wpłata własna, wykup końcowy, oprocentowanie leasingu i liczba miesięcy. Następnie kalkulator leasingu finansowego przeprowadzi za Ciebie symulację i obliczy całkowity koszt leasingu.

[CP_CALCULATED_FIELDS id=”11″]

Kalkulator – leasing finansowy

Chcesz obliczyć wysokość miesięcznej raty oraz całkowity koszt swojego leasingu finansowego? Skorzystaj z naszego kalkulatora leasingu finansowego.  Leasing finansowy – kalkulator – jest przeznaczony zarówno dla osób fizycznych, jak i właścicieli firm.

Kalkulator leasingu finansowego to dobre rozwiązanie dla tych osób, które w niedługim czasie planują leasing finansowy. Z pomocą naszego narzędzia online w prosty i szybki sposób sprawdzisz potencjalną wysokość raty leasingowej oraz oszacujesz całkowity koszt leasingu finansowego. Aby skorzystać z kalkulatora leasingu finansowego, wystarczy wprowadzić do formularza podstawowe dane takie jak: kwota leasingu, czas trwania leasingu oraz oprocentowanie. Nasz system obliczy wszystkie pozostałe dane, jednak warto pamiętać o tym, że są to jedynie przybliżone wartości. Końcowa wartość leasingu może wiec różnić się od symulacji i kalkulacji sporządzonych przez symulator leasingowy online.

Uwaga: niniejszy kalkulator leasingu nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego i ma jedynie charakteru informacyjny i podglądowy.

Leasing finansowy – kalkulator

Leasing finansowy to często wybierana forma finansowania zakupów firmowych, a także prywatnych. Czym się różni od leasingu operacyjnego? Podstawowa różnica to obowiązek amortyzacji sprzętu, towaru lub pojazdów. W przypadku leasingu finansowego obowiązek amortyzacji w całości spoczywa na leasingobiorcy.

Jeżeli chodzi o koszty uzyskania przychodu, w przypadku leasingu finansowego zaliczamy do nich część odsetkową oraz amortyzację przedmiotu. Cały podatek VAT musi być jednak opłacony z góry przy pierwszej racie leasingowej, na początku trwania umowy. Okres trwania umowy leasingu musi być dłuższy niż 12 miesięcy, przedmiot staje się własnością leasingobiorcy wraz z ostatnią ratą leasingową.

Kiedy warto wybrać leasing finansowy, a kiedy operacyjny?

Zdecydowaną zaletą leasingu finansowego jest przede wszystkim brak ograniczeń dotyczących końcowej wartości przedmiotu, a także czasu trwania umowy. Leasing finansowy, chociaż rzadziej wybierany niż operacyjny, jest więc popularną i sprawdzoną formą finansowania zakupów w Polsce i na świecie. Rozwiązanie to opłaca się także tym firmom, które nie są płatnikami VAT.

Planujesz leasing finansowy lub operacyjny? Aby dowiedzieć się, który leasing jest dla ciebie korzystniejszy, porównaj dokładnie oferty banków oraz sprawdź przybliżoną wysokość miesięcznej raty za pomocą naszego kalkulatora leasingu finansowego. Sprawdź także kalkulator leasingu operacyjnego, by mieć lepsze porównanie co do kosztów leasingu.

Kalkulator leasingu finansowego