Kalkulator leasingu finansowego

Kalkulator – leasing finansowy

Chcesz obliczyć wysokość miesięcznej raty oraz całkowity koszt swojego leasingu finansowego? Skorzystaj z naszego kalkulatora leasingu finansowego przeznaczonego zarówno dla osób fizycznych jak i właścicieli firm.

Z pomocą naszego narzędzia dostępnego online w prosty i szybki sposób sprawdzisz potencjalną wysokość raty leasingowej oraz całkowity koszt leasingu finansowego. Kalkulator leasingu finansowego przeznaczony jest dla osób, które w niedługim czasie planują podjęcie leasing finansowy.

Aby z niego skorzystać wystarczy wprowadzić podstawowe dane takie jak: kwota leasingu, czas trwania leasingu oraz oprocentowanie. Nasz system obliczy wszystkie pozostałe dane, jednak są to jedynie przybliżone wartości. Końcowa wartość leasingu może różnić się od naszych kalkulacji.

Niniejszy kalkulator leasingu nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i ma jedynie charakteru informacyjny i podglądowy.

Leasing finansowy – kalkulator

Leasing finansowy jest częstą formą finansowania zakupów firmowych, a także prywatnych. Podstawową różnicą jest obowiązek amortyzacji sprzętu, towaru lub pojazdów, który w przypadku leasingu finansowego w całości spoczywa na leasingobiorcy. Okres trwania umowy leasingu musi być dłuższy niż 12 miesięcy.

Jeżeli chodzi o koszty uzyskania przychodu to w przypadku leasingu finansowego to zaliczamy do nich część odsetkową oraz amortyzację przedmiotu. Cały podatek VAT musi być jednak opłacony z góry przy pierwszej racie leasingowej. Przedmiot staje się własnością leasingobiorcy wraz z ostatnią ratą leasingową.

Kiedy warto?

Zdecydowaną zaletą leasingu finansowego jest przede wszystkim brak ograniczeń dotyczących końcowej wartości przedmiotu, a także czasu trwania umowy. Leasing finansowy, chociaż rzadziej wybierany niż finansowy w przypadku firm jest popularną i sprawdzoną formą finansowania zakupów w Polsce i na świecie.

Aby dowiedz się, który leasing jest dla Ciebie korzystniejszy porównaj dokładnie oferty banków oraz sprawdź przybliżoną wysokość miesięcznej raty za pomocą naszego kalkulatora leasingu finansowego. Możesz także użyć nasz kalkulator leasingu operacyjnego, aby porównać koszt leasingu.