Poleasingowy telefon – wszystko co musisz wiedzieć

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Poleasingowy telefon, poleasingowy laptop, poleasingowy monitor… Co oznaczają te pojęcia? Czy warto inwestować w sprzęt poleasingowy? Niniejszy artykuł zawiera wszystkie niezbędne informacje na temat zakupu sprzętu poleasingowego, omawiamy także wady i zalety związane z zakupem poleasingowych smartfonów.

Poleasingowy telefon – co oznacza pojęcie poleasingowy?

Poleasingowy sprzęt to między innymi:

  • urządzenia wielofunkcyjne,
  • smartfony,
  • monitory,
  • laptopy,
  • komputery stacjonarne.

Pojęcie poleasingowy odnosi się do sprzętu, który jest używany i został odkupiony od firmy, która wcześniej korzystała z niego na zasadzie umowy leasingowej. Wiele firm finansuje w ten sposób zakupy sprzętu, by móc po dwóch lub trzech latach wymienić go na nowszy i nadal cieszyć się największą wydajnością. Sprzęt, z którego korzystano wcześniej, jest oddawany do sprzedaży i najczęściej trafia do klientów indywidualnych lub innych, mniejszych firm.

Ile kosztuje poleasingowy telefon?

Poleasingowy telefon to dobra opcja dla osób, którym zależy na solidnych i wydajnych telefonach biznesowych, w nieco niższych cenach. Urządzenia te są w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym, ponieważ korzystano z nich jedynie przez krótki czas i wykorzystywano wyłącznie do celów służbowych.

Ile kosztuje telefon poleasingowy? Przykładowo, poleasingowego smartfona Apple iPhone 5s możemy kupić w cenie wynoszącej około 700 złotych brutto. Ten sam model, ale nowy, zakupiony w salonie, kosztowałby około 1200 złotych. Za iPhone’a 6s w wersji poleasingowej zapłacimy około 1000 złotych (nowy model kosztuje około 1900 złotych). Z kolei poleasingowy Samsung Galaxy S7 wyniesie nas około 700 – 800 złotych. To także o kilkaset złotych mniej niż model, który jest fabrycznie nowy.

A co z gwarancją?

Sprzedawcy telefonów poleasingowych oferują nabywcom sprzętu wszystko to, co jest niezbędne, by móc korzystać ze smartfona. W zestawie znajduje się zawsze zasilacz, kabel USB, nabywca może liczyć na gwarancję w wysokości od 6 do 12 miesięcy.

Każdy telefon posiada unikatowy opis produktowy, określający wszystkie parametry techniczne, dzięki czemu łatwo dobrać model idealny do potrzeb. Istnieje także możliwość wzięcia takiego sprzętu na raty.

Poza specyfikacją techniczną kupujący dostaje także informację o stanie urządzenia. W większości przypadków są to urządzenia klasy A, które są w 100% sprawne, mogą jedynie nosić one niewielkie ślady użytkowania (np. w postaci rysek, otarć lub zadrapań).

Czy warto inwestować w sprzęt poleasingowy?

W sytuacji, gdy domowy budżet nie pozwala na zakup nowego sprzętu, warto zainteresować się zakupem sprzętu z drugiej ręki, ale takiego, który był wcześniej eksploatowany przez firmy. Mogą to być modele powystawowe lub sprzęt, z którego korzystali pracownicy biurowi (i wykorzystywali go jedynie do zadań związanych z obsługą biura).

Jeśli kupujemy sprzęt w sklepie poleasingowym, jest on zawsze bardzo dokładnie sprawdzany przez sprzedawcę. W ten sposób niewielkim kosztem, możemy stać się posiadaczami smartfonów klasy A i flagowców najbardziej znanych marek, które będą w idealnym stanie.

Zalety zakupów na rynku wtórnym to przede wszystkim:

  • brak ukrytych kosztów,
  • markowy sprzęt (Samsung, Apple, Huawei, LG),
  • najnowsze funkcje,
  • niższa cena,
  • wysoka sprawność,
  • wysoka wydajność sprzętu.

Ogromną zaletą nabywania używanych smartfonów jest także idea recyklingu IT.

Do wad poleasingowych smartfonów mogą należeć widoczne ślady użytkowania, nabywca może także się obawiać ryzyka związanego z awaryjnością takiego sprzętu. Na szczęście każdy powystawowy lub użytkowany wcześniej przez firmę telefon jest bardzo dokładnie sprawdzany, zanim zostanie odsprzedany dalej. Kupujący ma także pewność, że telefon nie posiada żadnych wad fabrycznych, ponieważ był on wcześniej użytkowany bez żadnych problemów.

Telefon poleasingowy to dobra inwestycja

Sprzęt z drugiej ręki, w tym smartfony poleasingowe należy traktować jako dobrą inwestycję. Biznesowe telefony charakteryzują się wysoką wydajnością i sprawnością i służą swoim właścicielom przez kilka dobrych lat. To dobra oferta dla osób, które chcą się cieszyć najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, bez nadmiernego nadszarpywania budżetu.

Na rynku wtórnym szczególną popularnością cieszą się biznesowe telefony LG, HTC oraz Samsung. W porównaniu z najnowszymi modelami smartfonów, ich parametry techniczne prezentują się bardzo dobrze, a cena jest bardziej atrakcyjna i przystępna. Pogoń za nowoczesnym sprzętem prosto z salonu ma sens w sytuacji, gdy dysponujemy dużym budżetem. Jeśli chcemy natomiast zoptymalizować koszty i móc cieszyć się sprzętem najwyższej jakości, w bardziej atrakcyjnej cenie, warto postawić na sprzęty poleasingowe.

A czy Wy zdecydowalibyście się na zakup takiego smartfona z drugiej ręki?