CFD — dlaczego warto?

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wśród giełdowych instrumentów inwestycyjnych ogromną popularnością cieszą się kontrakty CFD. Jeśli interesujesz się tematem, nazwa ta prawdopodobnie obiła ci się o uszy. CFD (Contract For Difference), czyli kontrakty na różnicę kursową, oferują inwestorom szereg możliwości, których nie znajdą w innych formach handlu giełdowego.

Dziś przeczytasz o największych zaletach tego rozwiązania.

Ogromny wybór aktywów

Dzięki CFD zainwestujesz w większość aktywów, które ma do zaoferowania giełda. To dlatego, że CFD to przede wszystkim narzędzie. Umożliwia handel w oparciu o depozyt zabezpieczający i daje dostęp do dźwigni finansowej. Dla ciebie jest to informacja, że nie musisz mierzyć się bezpośrednio z giełdą — wszystko załatwisz poprzez brokera.

Dzięki temu zapewniasz sobie większą płynność i bardziej elastyczne egzekucje transakcji.

Czym w takim razie możesz handlować? Za pomocą CFD zainwestujesz w:

  • indeksy,
  • akcje,
  • waluty,
  • kryptowaluty,
  • towary.

Niski próg wejścia

W kontraktach CFD nie potrzebujesz dużego kapitału na start (jak to ma miejsce np. w przypadku futures). Nie musisz kupować określonej z góry ilości aktywa, ponieważ samodzielnie ją ustalasz. Dlatego nawet inwestorzy ze skromnym kapitałem bez problemu rozpoczną przygodę z giełdą i wbrew pozorom mają szansę na duży zarobek.

Wszystko dzięki dźwigni finansowej, o której przeczytasz poniżej.

Wyższa dźwignia finansowa

Inne instrumenty również dają dostęp do dźwigni finansowej, ale w przypadku CFD zazwyczaj jest ona o wiele większa. Sprawia to, że za tę samą kwotę kupisz dużo więcej aktywów, co automatycznie przekłada się na potencjalnie większe zyski. Uważaj jednak, bo lewarowanie transakcji ma również swoje minusy.

Kiedy korzystasz z dźwigni, mnożysz nie tylko zyski. Jeśli trend ułoży się nie po twojej myśli, ten sam mnożnik zwiększy twoje straty. Dlatego korzystaj z tej opcji z głową.

Możliwość zajmowania pozycji długich i krótkich

Za pomocą CFD możesz zarabiać zarówno gdy cena rośnie, jak i gdy spada. Skąd taka możliwość? Przy kontrakcie CFD nie kupujesz fizycznych aktywów, tylko spekulujesz na temat ich ceny. Jeśli wydaje ci się, że cena wzrośnie, „kupujesz” kontrakt i następnie sprzedajesz z zyskiem. Jeśli uważasz, że kurs spadnie, robisz odwrotnie — sprzedajesz kontrakt i odkupujesz go z zyskiem (gdy trend idzie po twojej myśli).