Monitor dla programisty – jaki wybrać?

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Bez wątpienia to właśnie monitor i klawiatura są najważniejszymi elementami w pracy każdego profesjonalnego programisty. Większość z nich praca poświęca ogromną część swojego dnia, często ponad 8 etatowych godzin. Wysoka jakość sprzętu w takim wypadku jest bardzo ważna. Złe warunki panujące przy stanowisku pracy mogą wpływać niekorzystnie nie tylko na samopoczucie osoby pracującej, ale przede wszystkim na jej stan zdrowia. Mowa jest oczywiście o kręgosłupie i oczach.

Warto wybrać specjalistyczny model

Monitor dla programisty powinien spełniać określone parametry. Jak większość sprzętów dedykowanych danemu zawodowi wbudowane są do niego części, które w zwykłym monitorze mogą nigdy nie znaleźć zastosowania. Określona jest oczywiście ilość cali czy matryca. W zależności od tego, ile czasu dziennie poświęca się na programowanie, ten parametr powinien wzrastać. Obramowanie powinno być również odpowiednio cienkie.

Zastosowanie

Jak już wspomniano, często czas pracy programisty nie jest do końca określony. Osoby, które swój wolny czas poświęcają na rozwój w zakresie programowania często cały dzień spędzają cały dzień przed komputerem. Większość monitorów, które są dedykowane dla programistów posiadają specjalne powłoki, których zadaniem jest mniej męczyć wzrok użytkownika. Przeglądarka internetowa również powinna działać w sposób mniej standardowy – kilka okien powinno widnieć na ekranie jednocześnie, aby zaoszczędzić czas i ułatwić pracę. Emisja szkodliwego niebieskiego światła także powinna być ograniczona.

Warto wiedzieć

Pierwszym elementem, na który należy zwrócić uwagę to oczywiście ekran, a konkretnie jego oświetlenie. Trafnym wyborem będzie LED lub LCD. Można także dokonać połączenia kilku monitorów i pracować na kilku jednocześnie. Swoje zastosowanie znajdą w tym wcześniej wspomniane cienkie ramki ekranów. Mogą dawać wrażenie, że na stanowisku pracy prezentuje się jeden wielki monitor, a niżeli 3 lub 4 mniejsze. Dla osób poświęcających dużo czasu w pracy programisty przydatny okaże się także MHL. To rozwiązanie pozwala widzieć na monitorze komputera rzeczy, które przeglądało się na telefonie lub tablecie. Jest mobilnym odpowiednikiem złącza HDMI.

Świetny okazuje się także Flicker Free. Zastosowanie tej technologii pomaga odpocząć oczom. To wszystko dzieje się poprzez ograniczenie migotania ekranu w dowolnych warunkach. Sama przekątna nie powinna być większa niż 22 cale. Zwłaszcza jeżeli planuje się połączenie kilku egzemplarzy. Nad rozdzielczością nie trzeba się dłużej zastanawiać – Full HD będzie wystarczająca.