Kredyt na rozpoczęcie działalności

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dla początkujących przedsiębiorców dużym problemem jest znalezienie sfinansowania ich firmy. Jakie kroki powinni podjąć w stronę uzyskania kredytu na rozpoczęcie działalności? Przed wzięciem kredytu na rozpoczęcie działalności warto zastanowić się nad kilkoma istotnymi kwestiami.

Istota kilku kroków

Biznesplan jest podstawą dobrej firmy. Są banki, które przyznają kredyt na rozpoczęcie działalności tylko i wyłącznie, gdy taki biznesplan jest przedstawiony. Po analizie bank podejmuje decyzję o przyznaniu bądź nie kredytu. Kolejnym czynnikiem jest łut szczęścia, co oznacza, że jedna firma z zaciągniętym kredytem może odnieść sukces, a druga niekoniecznie. Więc ten element jest niezwykle istotny. Jeśli dojdzie do stworzenia umowy przez bank należy z ogromną dokładnością przeanalizować jej warunki. Na umowie kredytowej wiele można zyskać, ale też stracić.

Kredyt na rozpoczęcie działalności

Propozycje kredytowe banków są ograniczone. Odnosi się to do ilości ofert, jak również warunków finansowych. Na rynku są dostępne kredyty, które są zabezpieczone hipoteką oraz takie niezabezpieczone. Zaletą pierwszego jest większa możliwość kwot finansowania i niższe koszty jeśli mowa o kredycie gotówkowym. Wadą jest konieczność posiadania nieruchomości, gdzie dla wielu nowych firm nie jest to częste zjawisko. Jeszcze kilka lat temu sytuacja biznesmanów, którzy rozpoczynają swoją ścieżkę w biznesie była nie pozazdroszczenia. Banki nie chętnie kredytowały nowe firmy. Wymogami banków było przedstawienie dochodów lub zabezpieczenie majątkiem. W tym miejscu pada pytanie skąd początkująca firma miała mieć dochody za zeszły rok bądź posiadać majątek? W swojej ofercie Idea Bank posiada dwa warianty dla firm. Kredyt na Start oraz Pożyczka Bezzwrotna. W pierwszej ofercie pożyczka może sięgać nawet 350 tysięcy złotych. W przypadku drugiej maksymalna kwota pożyczki może wynosić 25 tysięcy złotych. Do otrzymania kredytu nie jest potrzebny ani biznesplan, ani długoletnia działalność firmy.

Zmiany idące w lepszym kierunku

Sytuacja uległa zmianie, gdy pojawiły się banki, które podjęły obsługę niewielkich firm. Przyczyniły się one także do zmiany podejścia większych banków do młodych, początkujących przedsiębiorców. Nadal istnieje sporo placówek bankowych, które są bardzo powściągliwe w dofinansowywaniu nowych firmy, ale warto kontaktować się z przedstawicielami i rozmawiać o sytuacji firmy. Nie powinniśmy kierować się brakiem produktów kredytowych w ofertach standardowych, gdyż istnieje możliwość, że ich oferty kredytowe na rozpoczęcie działalności są bardziej elastyczne i podlegają większej negocjacji, niż to miało miejsce kilka lat temu.