Leasing a kredyt

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na drodze każdego przedsiębiorcy w pewnym momencie pojawia się pytanie: lepiej wziąć to w leasingu czy na kredyt? Obie te opcje mają swoje wady i zalety.

Leasing

To bardzo dobre wyjście dla firm, które szukają oszczędności, nie obniżając przy tym standardów prowadzenia firmy. Największą popularnością w tej dziedzinie cieszą się przede wszystkim samochody. Duża firma nie musi nabywać ich na własność, a brać je w leasing. W ten sposób unika wielu formalności i niektórych ograniczeń prawnych. Takie wydatki zawsze można wliczyć także w koszty prowadzenia firmy, co jest dodatkowym plusem przemawiającym na korzyść leasingu. Podpisując umowę ustala się warunki odpowiednie dla obu stron. W zależności od czasu trwania leasingu bez zbędnych konsekwencji można dokonać zmiany pojazdu lub sprzętu na inny, często nowszy. Przed podjęciem oficjalnych kroków w stronę umowy leasingowej, warto dokonać wstępnej kalkulacji kosztów takiej inwestycji. Być może miesięczna rata za tę usługę może być za wysoka, co za tym idzie mniej opłacalna. W takim wypadku korzystniejszym rozwiązaniem może być zaciągnięcie kredytu w banku, jeżeli posiada się taką zdolność.

Kredyt

Jest dobrym rozwiązaniem w przypadku firm, które planują poczynić dużo większe inwestycje niż zakup jednego samochodu lub kilku komputerów. Często suma pieniędzy, na jaką firma się zakredytowała może pokryć wydatki w postaci urządzenia firmy, zakupu potrzebnych pomocy biurowych, opłaty czynszu czy także zakupu samochodu lub sprzętów. Kredyt różni się od leasingu również tym, że okres jego spłaty jest często dużo dłuższy niż okres leasingowy. Wtedy automatycznie zmniejsza się wysokość każdej raty. Na niekorzyść kredytu przemawiają jednak liczne formalności, które trzeba załatwić przed podjęciem pieniędzy z kredytu. Liczne zaświadczenia, biznesplany i zabezpieczenie finansowe, które każda firma musi mieć w razie niepowodzenia interesu. Często wymagany jest również wkład własny.

Oba wyjścia posiadają swoje pozytywne i negatywne strony. Szacując swoje wydatki należy brać pod uwagę to, jak dana branża przyjmie się na rynku. To może warunkować możliwość spłaty kredytu. Jeżeli biznes się nie powiedzie nie będzie można tego kredytu oddać i umyć rąk. W takim wypadku lepszym wyjściem jest leasing, który wymaga dużo mniej formalności.