Leasing dla istniejących i nowych firm

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Nowe firmy czy też te istniejące, pierwszą rzeczą, którą robią jest zakup sprzętu komputerowego czy samochodów firmowych. Skąd wziąć na to pieniądze, jakie źródło finansowania wybrać? Prezesi wielu firm wybierają właśnie leasing jako źródło finansowania. Z tego względu firmy zajmujące się leasingiem chętnie go udzielają, lecz z pewnym ograniczeniem. A więc, co musi spełnić nowa czy istniejąca firma, aby uzyskać takie źródło finansowania? Co może taka firma leasingować?

Na co leasing

Firmy te istniejące czy nowo powstałe zastanawiają się, co mogą wziąć w leasing, aby otrzymać to źródło finansowania. Można w sumie wyleasingować wszystko, przede wszystkim przedmioty powszechnie używane w życiu codziennym, czy używane na rynku zbytu. Najwięcej i najczęściej dofinansowań leasingowych firmy dostają na samochody, sprzęt komputerowy.

Jakie warunki należy spełnić

Dobrze, firmy stare i nowe wiedzą już co mogą wziąć w leasing, a co z warunkami jakie muszą spełnić, by je otrzymać? Najlepiej jest, aby takim przedmiotem leasingowym był samochód, gorzej jest ze sprzętem komputerowym. Jeżeli chodzi o raty leasingowe, to im ta rata jest wyższa, tym lepiej, ponieważ ona głównie w przypadku samochodu decyduje o sukcesie otrzymania. W przypadku innych przedmiotów do leasingu, ważne jest, aby firma była z doświadczeniem (gorzej mają firmy nowo powstałe). Doświadczenie ma jednak zatem ogromne znaczenie.

Ważne dla firm udzielających leasingu jest to, aby dana firma posiadała jakiś majątek, a w przypadku firm zoo wymagane jest dodatkowo poręczenie przez reprezentantów firmy. Dla nowej firmy może to być z kolei pewnego rodzaju zabezpieczenie, np. zastaw na prywatny samochód. Mogą również pojawić się listy intencyjne, które przez takie firmy mile widziane.

Nowo powstała firma, inaczej niż w przypadku już istniejącej, szanse na leasing maleją, jeśli firma nie zaczęła obracać pewnym kapitałem, chyba że ma kontrakt na odbiór usług i towarów. Konkretny biznesplan, np. jakieś wyliczenia mają również znaczenie, przyspieszają procedury leasingowe.

Leasing za poręczeniem

Jeżeli nowo powstała firma starała się o leasing, ale go nie otrzymała, to może nadal się o niego starać, jeśli znajdzie poręczyciela leasingu. Takim poręczycielem powinien być ktoś z historią swojej działalności, bo taka osoba jest bardziej wiarygodna niż początkująca osoba. Osoba taka podpisuje się na wekslu i w razie opóźnień w spłacie rat, pokrywa zaległości.

Zatem można śmiało powiedzieć, iż firmom początkującym łatwiej otrzymać leasing na samochody niż sprzęt komputerowy. Jeżeli firma zostaje zawieszona na okres kilku lat, a potem działalność zostaje wznowiona, to leasing nadal obowiązuje. Więc należy się bardzo poważnie zastanowić, czy zawieszenie się opłaca.