Leasing zwrotny – opłacalna forma dla przedsiębiorcy

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Poznaj nie typową formę leasingu, gdzie właścicielem dobra materialnego oddawanego w leasing jest leasingobiorca, a nie leasingodawca. Na czym polega leasing zwrotny i kto może z niego skorzystać?

Metoda na leasing zwrotny pozwala poprawić płynność finansową przedsiębiorstwa. A więc leasingobiorca na samym początku odsprzedaje swój majątek np. firmowe auto bądź maszynę leasingodawcy, a potem bierze go. Firma dzięki takiej możliwości dostaję szybkiego zastrzyku gotówki, przy jednoczesnym korzystaniu z dotychczasowego sprzętu, który został tymczasowo odsprzedany.

Co możesz wziąć w leasing zwrotny?

Najczęściej w leasing zwrotny bierze się samochody należące do firmy. Jednak istnieją inne środki, które też możesz podpiąć pod taką formę leasingu:

  • sprzęt komputerowy
  • maszyny i urządzenia
  • nieruchomości, które wchodzą w skład firmy

Leasing zwrotny – jego różnice

Leasing standardowy to najczęściej znana wszystkim forma operacyjna albo finansowa. Przedsiębiorstwo, które zdecyduje się na taki leasing, nie inwestuje środków w nowy zakup samochodu i sprzętu, tylko opłaca comiesięczne raty. Sprawia to, że firma nie traci płynności finansowej z powodu większego wydatku. A więc czym się różni leasing zwrotny od tego standardowego? Leasing zwrotny polega na odsprzedaży dobra materialnego, które było własnością firmy. Właściciel firmy dostaje za za to odpowiednią kwotę zgodną z aktualną wartością, która zostaje określona przez rzeczoznawce. Po odsprzedaniu i otrzymaniu pieniędzy, bierze je w leasing, spłacając raty. W skrócie można powiedzieć, że leasing zwrotny to tak jakby pożyczka pod zastaw, ale oferuje wszystkie korzyści z pierwszą formą finansowanie np. podatkowe.

Dla kogo jest leasing zwrotny?

Leasing zwrotny jest dedykowany firmą, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki, jak również chcą poprawić swoją płynność finansową. Środki, które zostały otrzymane mogą zostać przeznaczone na przywrócenie dobrej kondycji firmie w czasie tymczasowego kryzysu albo mogą zostać użyte do realizacji szybkiej inwestycji. Przy czym przedmiot objęty formą leasingu zwrotnego pozostaje na terenie firmy. Firma więc może dalej korzystać z przedmiotu objętego umową leasingową jak do tej pory. To na pewno rewelacyjne rozwiązanie, które nie grozi zastojem w przedsiębiorstwie, wynikające z braku pojazdu czy maszyny.