Lokaty – styczeń 2017

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Początek nowego roku najczęściej kojarzy się z postanowieniami. Część z nich jest związana z oszczędzaniem. W dzisiejszej dobie internetu istnieje wiele porównywarek finansowych, które zestawiają najlepsze produkty służące do pomnażania pieniędzy. Jak sytuacja wyglądała w temacie lokat w styczniu 2017?

Zalety lokat

Największą z zalet jest ich prosta konstrukcja oraz to, że gwarantują pełną ochronę pieniędzy, które wpłacamy. Klient, który składa pewną sumą pieniędzy na lokatę jest świadomy ile zarobi. Środki, które są wpłacone na depozyty są objęte ochroną w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym do równowartości 100 tysiąca euro.

Początek roku 2017

Liderem lokat z początkiem stycznia 2017 roku były lokaty „startowe” Idea Banku. Do wyboru dwie lokaty: Lokata Happy (do 10 tysięcy złotych) na czas 1 – 3 miesięcy przy rocznym oprocentowaniu na poziomie 3,5 – 4% lub Lokata Happy Plus, z niższym oprocentowaniem (3% w skali rocznej), ale większą kwotą maksymalna – 100 tysięcy złotych. Innym bankiem z dobrą ofertą lokaty jest BGŻOptima. W tym przypadku można trzymać 3% na Lokacie Bezkarnej po ulokowaniu 20 tysięcy złotych maksymalnie. Atrakcyjne oferty przedstawiają także banki, które wymagają założenia konta przed ulokowaniem pieniędzy. Liderem rankingu jest Nest Bank, gdzie oferuje bezpłatne konto osobiste i Lokatę Witaj na poziomie 4%. Lokujące środki pracują przez 3 miesiące. Gdzie w Alior Banku oprocentowanie jest podobne, ale okres trwania to dwa miesiące. Z kolei w mBanku okres trwania to 3 miesiące, ale oprocentowanie spada o 0,5% w skali roku. Toyota Bank ma w swojej ofercie lokatę dla klientów, którzy posiadają kredyt samochodowy. Bank oferuje lokatę na 9 miesięcy, gdzie nie wymaga założenia konta osobistego (przy kredytowaniu samochodu stali się jednocześnie klientami banku). Lokata obejmuje od 5 do 50 tysięcy złotych z odsetkami na poziomie 3% (2% to procentowanie podstawowe oraz 1% to premia dla posiadaczy kredytu samochodowego).

Lokaty mobilne

Kilka banków oferuje przyzwoite oprocentowanie dzięki lokatom mobilnym. Według lokaty – styczeń 2017 najwyżej plasuje się Eurobank, gdzie sama lokata trwa tylko miesiąc. Już w Getin Bank można zyskać 3% przez okres 2 miesięcy, ale lokatę można założyć tylko raz. O wiele lepiej wygląda to w przypadku Millennium Bank, gdzie można korzystać z lokaty mobilnej przez cały czas. Oznacza to jedno, że po zakończeniu jednej lokaty, można założyć kolejną. Przy wyborze lokaty warto zwrócić uwagę jakie są jej warunki. Czy wymagane jest założenie konta osobistego bądź wyrobienie sobie karty debetowej. Są to ważne i decydujące czynniki przy wyborze odpowiednio, korzystnej lokaty.